Imprezy

Imprezy w czwartek w Lublinie. Sekta Denta z Sekcją Dentą

Dodano: 2 lipca 2015, 08:43
Autor: Damian Drabik

Sekta Denta z Sekcją Dentą (fot. materiały CK w Lublinie)
Sekta Denta z Sekcją Dentą (fot. materiały CK w Lublinie)

Wybrane imprezy i wydarzenia w czwartek 2 lipca w Lublinie.

WYDARZENIE

XI Zlot Filozoficzny, godz. 9, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, ul. Aleje Racławickie 14

Zlot Filozoficzny jest konferencją międzynarodową, gromadzącą każdego roku około setki uczestników. Przede wszystkim są to studenci i doktoranci filozofii oraz kierunków pokrewnych, m. in. logiki, lingwistyki, kognitywistyki, psychologii, socjologii czy kulturoznawstwa. Zgodnie z ideą Zlotu wystąpieniom młodych adeptów filozofii towarzyszą wystąpienia doświadczonych badaczy tej dziedziny wiedzy.

Spacer trasą „Poematu o mieście Lublinie”, godz. 19, wiadukt nad Al. Solidarności od strony Górek Czechowskich

Spacer trasą "Poematu o mieście Lublinie" zostanie zorganizowany już po raz trzynasty. Będzie to droga w miejsca dobrze nam znane, ale i te które zniknęły już z planu Lublina. Uczestnicy otrzymają specjalny druk okolicznościowy - exlibris i przypinki. Będą też mogli zostawić swój wpis w księdze pamiątkowej. Na trasie Spaceru obecne będą murale z wierszami i cień Wędrowca. Podczas Spaceru będzie można skorzystać z tekstu "Poematu" w smartfonie lub tablecie dzięki aplikacji Layar wykorzystującej technologię poszerzonej rzeczywistości.

Sekta Denta z Sekcją Dentą, godz. 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Ostatni koncert zespołu przed kilkumiesięczną przerwą. Sekta Denta – zespół zagadka – jazzmetalowa energetyczna bomba decybelowa i progresywnie tykająca muzyczna machina zarazem. W 2014 r. wydali swój debiutancki album (w całości do odsłuchania pod adresem: sektadenta.bandcamp.com). Do największych swoich sukcesów zaliczają tytuł laureata zeszłorocznej edycji Festiwalu Fama w Świnoujściu czy współpracę nagraniową z takimi gośćmi jak: Jacek „Budyń” Szymkiewicz czy bracia Bartek i Kuba Kapsa. W Wirydarzu Centrum Kultury wystąpią po raz pierwszy z kompletną sekcją dętą w składzie. Bezkompromisowe brzmienie zespołu uzupełnione o moc instrumentów dętych stworzy iście radykalną mieszankę.

KINO

„Mistrzowie”, godz. 21, Perła - Browary Lubelskie S.A., Bernardyńska 15, wstęp wolny

Boks, nazywany "sportem biedoty", dla dzieciaków z najbiedniejszych dzielnic Ameryki jest nieraz paradoksalnie jedyną okazją ucieczki od przemocy. Wraz z sukcesami na ringu przychodzi im stoczyć walki, do których nie byli wcześniej wytrenowani. Mistrzowie rodzą się i upadają w mgnieniu oka. Utalentowani młodzi bokserzy nie są gotowi na sławę i wielkie pieniądze, które pojawiają się wraz z mistrzowskim pasem. Wielu z nich najcięższą walkę toczy na emeryturze, kiedy we znaki dają się finanse i zdrowie. 

TEATR

„Mistrz i Małgorzata”, godz. 19, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 32-52 zł.

Monsieur Woland przejąwszy kontrolę nad moskiewskim Teatrem „Variétés” spełnia zachcianki widowni, dostarcza jej rozrywki, śmieszy i przestrasza, ale przede wszystkim odkrywa jej tajemnice, pokazuje, co ludziom siedzi w głowach. Zorganizowana ułuda teatru, z całym blichtrem i powierzchownością, okazuje się być zatem znakomitą maszynką do tego, byśmy mogli samych siebie poznać, a czasem i zajrzeć pod podszewkę rzeczywistości, by zobaczyć, jak Bóg i szatan potrafią igrać z człowiekiem.

WARSZTATY

Warsztaty teatralne: Lato w dolinie Muminków, godz. 10, Teatr im. H. Ch Andersena, ul. Dominikańska 1

Warsztaty teatralno - plastyczne dla dzieci, których tematem, rzecz jasna, będą Muminki i ich przygody. Nasi instruktorzy przygotowali dla was szereg zadań, które przybliżą wam historie małych fińskich trolli, podejrzanych i spisanych przez samą Tove Jansson. Jednocześnie będzie to okazja, aby pokazać wam na czym polega trudna sztuka animacji przedmiotów i lalek na scenie. W dwóch zespołach warsztatowych zbudujecie scenografię oraz przygotujecie muminkowe pacynki, które w finale wezmą udział w zagranym przez was spektaklu.

Samba na moście, warsztaty perkusyjne, godz. 17, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Ekipa Sambasim zaprasza na warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych. Zajęcia są skierowane do wszystkich zainteresowanych brazylijską Sambą Karnawałową z Rio i Salwadoru, bez względu na wiek czy stopień umiejętności. Organizatorzy zapewniają instrumenty.

Mama w centrum świata, godz. 17, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Cykl dedykowany młodym mamom z malutkimi dziećmi. Zajęcia będą dotyczyły sztuki projektowania torebek. Poznamy różne formy zdobień i rodzajów tkanin, z których wykonana jest nieodłączna część kobiecej garderoby. Wykonamy wspólnie torby na lato.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna