Imprezy

Imprezy w czwartek w Lublinie. Spotkania, koncerty, filmy i warsztaty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 kwietnia 2015, 08:52

Wybrane imprezy w czwartek 23 kwietnia w Lublinie.

WYDARZENIE

Spotkanie ze Zbigniewem Liberą, godz. 18, Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Zbigniew Libera (ur. 1959) jeden z najbardziej znaczących artystów w sztuce polskiej, wytyczający jej nowe zainteresowania, sposoby działania i odnoszenia się do rzeczywistości. Prekursor sztuki kry-tycznej. W swoich pracach często podejmuje wątki autentyczności, prawdy, rzeczywistości. Ujawnia klisze rządzące naszym postrzeganiem świata, wychowaniem, kształtowaniem tożsamości – indywidualnych i zbiorowych przez kulturę masową. Interesuje go zagadnienie pamięci w związku z obrazami i historiami medialnymi, tym, jak owa pamięć jest formowana przez sposoby narracji wzięte z kultury popularnej. Spotkanie poprowadzi Magdalena Ujma.

Spotkanie autorskie "Pokłosie", godz. 18, Między Słowami - kawiarnia&księgarnia, ul. Rybna 4/5
Spotkanie z Juliuszem Wojciechowiczem i Jarosławem Turowskim - współautorami antologii grozy "Pokłosie" - zbioru opowiadań w hołdzie Stephenowi Kingowi.

Spotkanie autorskie z Wiktorem Kowalczykiem, godz. 18, Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Wiktor Kowalczyk urodził się w 1964 r. w Lublinie. Jest muzealnikiem, autorem wystaw i publikacji, organizatorem działań edukacyjnych i wydarzeń kulturalnych. 20 lat pracy poświęcił Muzeum Nadwiślańskiemu w Kazimierzu Dolnym, a od ponad dwóch kieruje Dworkiem Wincentego Pola na Kalinowszczyźnie, oddziałem Muzeum Lubelskiego w Lublinie. Od 40 lat z pasją oddaje się fotografii, pisuje również wiersze.

Spotkanie z Natalią Wierzbicką, godz. 18, Lubelski Dom Aukcyjny s.c, ul. Fabryczna 2
Natalia tworzy kolaże, rzeźbi, fotografuje. W najbliższy czwartek pokaże fotografie swoich lalek.

Koncert Mazzol gra sam, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Jerzy Mazzoll to wirtuoz klarnetu basowego sięgający głęboko do tradycji polskich improwizatorów i twórców muzyki współczesnej połowy XX w. Był jednym z inicjatorów tzw. rewolucji yassowej w polskim jazzie, twórca idei Arhythmic perfection. Wydał 12 płyt, które zmieniły oblicze polskiej muzyki improwizowanej. W swoim solowym projekcie maksymalnie wykorzystuje możliwości instrumentu.

Spotkanie wokół książki Jane Jacobs "Śmierć i życie wielkich miast Ameryki", godz. 19, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
W programie spotkania:
- wykład Grzegorza Piątka
- recenzje Romualda Dylewskiego, Ewy Kipty, Krzysztofa Mycielskiego i Marcina Semeniuka
- dyskusja.

Koncert Lovens /Lebik /Edwards Trio, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilet 30 zł.
Premierowy i międzynarodowy projekt zainicjowany przez saksofonistę Gerarda Lebika nawiązujący do takich gatunków jak European Free Improvisation czy Free Jazz. Do współpracy z nim zostali za-proszeni wybitni artyści – Paul Lovens (jego oryginalne podejście do tworzenia dźwięku plasuje go w ścisłej czołówce awangardowych twórców którzy na przestrzeni ostatnich dekad wpłynęli na kształt muzyki improwizowanej), oraz John Edwards ( jeden z najbardziej aktywnych muzyków sceny londyńskiej).

TEATR

"Baśń o zaklętym kaczorze", godz. 9.30, 11.30, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1, bilet 15/20 zł.
Klasyka w repertuarze sceny lubelskiej zawsze jest obecna, ale dawno nie sięgaliśmy po tekst polski i to nie do końca z "obowiązującego kanonu”. Przed nami sceniczna realizacja "Baśni o zaklętym kaczorze” Marii Kann – opowieści, która w swej strukturze ma wszystko, co baśń powinna posiadać: wielką miłość, ogromną dawkę magii, bohaterów o złotych sercach, a i takich, co zamiast serca mają kamień. Dużo będzie wędrowania, bo jak to z wielkimi miłościami, czasem trzeba pójść za ukochanym aż na koniec świata, w stalowych trzewiczkach, przez góry, lasy i morza...

TEATR

"Sceny z życia małżeńskiego", godz. 17, 20, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilet 15-100 zł.
Wszyscy pamiętamy film Ingmara Bergmana, zobaczmy teraz jak można inaczej opowiedzieć tamtą historię. W teatrze. Barbara Sass to absolutna mistrzyni kameralnego dramatu obyczajowego, od dziesięcioleci interesuje ją w teatrze psychologia bohaterów, szuka niuansów, obserwuje detale sytuacji granicznych i typowych. Prowadzi aktorów tak, jakby szkicowała skomplikowany techniczny schemat – emocje są zawsze rezultatem określonej gry, intymnego pojedynku ze schematami.

KINO

"Złota Klatka", godz. 19, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, bilety 8/10 zł.
Sara, nastolatka z Gwatemali, obcina włosy, przebiera się za chłopca i wraz z przyjaciółmi Juanem oraz Samuelem wyrusza w ekscytującą, ale też niezwykle niebezpieczną podróż na osławionej trasie pociągami towarowymi do Los Angeles. Mają nadzieję na lepsze życie w USA, gonią za marzeniem, nie zdając sobie sprawy, że może ona zupełnie nie być tym, czym się wydaje. Rodzące się uczucie do indiańskiego chłopca Chauka, którego Sara spotyka w drodze, przynosi gniew i rozgoryczenie. Jednak w konfrontacji ze śmiertelnym zagrożeniem ze strony bandytów i skorumpowanych stróżów prawa, grupa nastolatków dostaje solidną lekcję przyjaźni i lojalności.

WYSTAWA

Wernisaż wystawy "Kto Ty jesteś?", godz. 12, Filia nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Braci Wieniawskich 5
Jak objaśnić dziecku znaczenie abstrakcyjnych pojęć? Takich jak na przykład: wierność... respekt... szacunek… wrażliwość...? Nie ważą i nie pachną, nie mają koloru ani faktury. Możemy je opisać jedynie poprzez przejawy. Przez sposób, w jaki się manifestują.

WARSZTATY

Warsztaty w ramach cyklu "My Mamy - Drugie Oblicze", godz. 17.30, Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a, koszt udziału 10 zł.
Na kolejnym spotkaniu z Cyklu "My Mamy – Drugie Oblicze” nauczymy się robić szydełkowe cudeńka. Swój talent ujawni Ewelina Piskorska – Mama "Trzech Muszkieterów”, która od dwóch lat każdą wolną chwilę spędza z szydełkiem w ręku.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna