Imprezy

Imprezy w niedzielę w Lublinie. Richard Bona w Teatrze Starym

Dodano: 5 lipca 2015, 09:47
Autor: Damian Drabik

Richard Bona (fot. materiały prasowe)
Richard Bona (fot. materiały prasowe)

Wybrane imprezy w niedzielę 5 lipca w Lublinie.

WYDARZENIE

Heaven Up – Koncert gospel, godz. 18, Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, Aleje Racławickie, wstęp wolny

Heaven Up to nowa muzyczna formacja z Lublina, której specjalnością jest szeroko rozumiana muzyka gospel. Prowadzona przez młodego, zdolnego animatora, kompozytora i dyrygenta, Rafała Czarnackiego, już zdobyła olbrzymią sympatię fanów. Profesjonalni wokaliści i instrumentaliści, znani nie tylko z chrześcijańskich scen, są wizytówką grupy wzorowanej na największych światowych gwiazdach gospel. Zespół miał już okazję wystąpić wspólnie z takimi artystami, jak Kasia Wilk, Mieczysław Szcześniak czy Stanisław Soyka. Oprócz działalności stricte koncertowej, Heaven Up organizuje również warsztaty muzyczno-woklane, a także angażuje się w działalność charytatywną.

Kabaret WiR, godz. 19, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Skecze kabaretu opierają się na inteligentnym humorze społeczno-obyczajowym z solidną dawką ironii i dystansu do otaczającego nas świata. 

Recital wokalny, godz. 19, Trybunał Koronny, Rynek 1

Małgorzata Rudnicka – sopran, Anna Liszewska – fortepian. W programie m.in. Czajowski, Paderewski i Schumann. 

Koncert: Richard Bona, godz. 19, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 40-120 zł.

Fantastyczny multiinstrumentalista, basista i wokalista zwany afrykańskim Stingiem. Wychował się w kameruńskiej wiosce, w dżungli. Sam podkreśla, że „śpiewa potędze natury, której dziękuje za wszystko, co natura mi daje”. Jego muzyka jest przepełniona energią i afrykańskim słońcem. Lubi łączyć gatunki muzyczne, oscylując zawsze wokół jazzu. Współpracował z największymi gigantami sceny, takimi jak: Joe Zawinul, Herbie Hancock, Bobby McFerrin, Chick Corea, czy Pat Metheny, którzy również gościnnie brali udział w jego autorskich projektach (m.in. Pat Metheny, Michael Brecker czy Kenny Garrett). Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym.

TEATR

„Mistrz i Małgorzata”, godz. 19, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 32-52 zł.

Monsieur Woland przejąwszy kontrolę nad moskiewskim Teatrem „Variétés” spełnia zachcianki widowni, dostarcza jej rozrywki, śmieszy i przestrasza, ale przede wszystkim odkrywa jej tajemnice, pokazuje, co ludziom siedzi w głowach. Zorganizowana ułuda teatru, z całym blichtrem i powierzchownością, okazuje się być zatem znakomitą maszynką do tego, byśmy mogli samych siebie poznać, a czasem i zajrzeć pod podszewkę rzeczywistości, by zobaczyć, jak Bóg i szatan potrafią igrać z człowiekiem. 

KINO

Poranki w Multikinie, godz.  10.30, Multikino, ul. Al. Spółdzielczości Pracy 34, bilety 12 zł.

Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji. W lipcu o 10.30 Multikino zaprasza na przygody z mieszkańcami planety „Agi Bagi”.

„Seksmisja”, godz. 21, Perła - Browary Lubelskie S.A., Bernardyńska 15, wstęp wolny

Rok 2044, zostają odhibernowani dwaj ostatni przedstawiciele płci męskiej. Władza jest w rękach Ligi Kobiet, która nie zamierza z niej zrezygnować.       

WARSZTATY

Wakacyjna Akademia Inspiracji, godz. 12, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Organizatorzy zapraszają dzieci na warsztaty pobudzające wyobraźnię, m.in. pokażą, w jaki sposób samodzielnie stworzyć graffiti.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 lipca 2015 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niestety na Bonę już bilety dawno wykupione :-(
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna