Imprezy

Imprezy w piątek w Lublinie. Rusza Festiwal Wschody

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 kwietnia 2015, 08:49

Wybrane imprezy w piątek 17 kwietnia w Lublinie.

KONCERT

Festiwal WSCHODY: I Koncert Konkursowy, godz. 13.30; II Koncert Konkursowy, godz. 16.30, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, wstęp wolny
Wystąpią uczestnicy IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej "Wschody”. Spośród nich jury (w składzie: Jan Poprawa, prof. sztuk muz. Urszula Bobryk i Karolina Cicha) wybierze najlepszych, których usłyszymy ponownie podczas Koncertu Galowego.

Yossele – Święty Skąpiec, godz. 18, Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a, bilet 10 zł.
"Yossele – Święty Skąpiec” jest poetycko-muzyczną opowieścią o zamożnym Żydzie z krakowskiego Kazimierza, człowieku, którego postawa względem innych była co najmniej pogardliwą. Przez kilkanaście lat swojego życia wędrował on w nocy z czwartku na piątek po zaułkach Kazimierza zanosząc pod progi potrzebujących koperty z datkami na szabat dla biednych rodzin. Prawda o jego działalność wyszła na jaw dopiero po jego śmierci. Yossele został pochowany na krakowskim cmentarzu Remuh.

Festiwal WSCHODY: Koncert Karoliny Czarneckiej, godz. 19, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, bilety 20-40 zł.
Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie i Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Całe jej życie kręci się wokół szeroko pojętej sztuki. Ważnym momentem w jej karierze był występ podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie znalazła się w gronie finalistek, wykonując m.in. piosenkę Hera Koka Hasz i LSD, cover zespołu Tiger Lillies. Wykonanie stało się hitem Internetu, uzyskując ponad 14 milionów odsłon.

Karolina Czarnecka "Stolica"Wideo: TVP/x-news

Koncert Goście, godz. 19, Klub "Graffiti", Aleja Piłsudskiego 13, bilety 10 zł.
Ich styl, charakteryzujący się łączeniem różnych gatunków muzycznych, powstaje ze wspólnych inspiracji, miłości do muzyki i sporego doświadczenia. We wrześniu 2012 roku światło dzienne ujrzał ich pierwszy singiel "Sen”. Od października tego samego roku "Sen” można usłyszeć w Radiu ESKA , Open FM oraz na stronie eska.pl, interia.pl, oraz w wielu rozgłośniach w całej Polsce. Rozpoczęli także współpracę z producentem muzycznym Adrianem "ADI” Owsianikiem odpowiedzialnym za sukces JULI, ROTTEN BARK itd.

Koncert Yana Miskova, godz. 20, Kawiarnia & Księgarnia "Między Słowami", ul. Rybna 4/5, wstęp wolny
Yana Miskova pochodzi z Ukrainy. Studiuje na UMCS na kierunku muzycznym. Gra na fortepianie i śpiewa. Wykonuje piosenki bliskie jej sercu, pisze również własne utwory. Podczas koncertu usłyszymy piosenki w języku angielskim i ukraińskim.

Koncert Łukasza Jemioły, godz. 20, Cax Mafe, ul. Staszica 1, bilet 10 zł.
Znany lubelskiej publiczności z występów radiowych w audycji radiowej Halo Kultura, tym razem zaprezentuje utwory znanej kapeli The Beatles. Wykona wszystkie utwory z dwóch płyt Help! i Rubber Soul z 1965 roku.

KINO

LGBT Film Festiwal:”Fire in the blood”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.
Film opowiada o działaniach zachodnich firm farmaceutycznych oraz rządów, które w latach 90. ograniczyły dostęp do tanich leków na AIDS dla krajów z Globalnego Południa. Decyzja ta wpłynęła na wzrost liczby zgonów do ponad 10 milionów. Skomplikowana opowieść, której bohaterami są "zło, monopol i medycyna”. Film był realizowany na czterech kontynentach, wystąpiły w nim między innymi postaci takie jak Bill Clinton. To historia koalicji powstałej by zwalczyć "przestępstwo stulecia” i ocalić miliony żyć ludzkich.

LGBT Film Festiwal:”My Guys”, godz. 19.45, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.
Georgette to zadowolona z siebie, uwielbiana przez gejów, 29-letnia kelnerka. Ma wielu przyjaciół, prowadzi intensywne życie do czasu, gdy nieproszony gość przewraca je do góry nogami. Janine, dziewczyna niczym z okładki magazynu dla mężczyzn, jest szczupła, wysoka i uwielbia się bawić. Pragnie zdobyć przyjaciół Georgetty. Kelnerka postanawia się jej pozbyć, ale nie wszystko idzie po jej myśli…

ENEMEF: Noc Igrzysk Śmierci, godz. 22, Multikino Lublin, Galeria Olimp Al. Spółdzielczości Pracy 36, bilety 20-29 zł.
Noc Igrzysk Śmierci pojawi się ponownie na wielkim ekranie specjalnie dla wszystkich miłośników tej fenomenalnej sagi. Powieść autorstwa Suzanne Collins zdobyła miliony fanów na całym świecie, a filmowe adaptacje poszczególnych części powtórzyły jej spektakularny sukces.

TEATR

XXV Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku, godz. 10, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku to coroczny przegląd teatrów osób niepełnosprawnych, organizowany w Lublinie od 1989 r. Na przestrzeni lat festiwal rozwijał się współpracując z ośrodkami Nieprzetartego Szlaku m.in. na Śląsku, na Ukrainie i Białorusi. W tegorocznej edycji SANS na scenie zaprezentuje się kilkanaście zespołów z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji. Przeglądowi towarzyszyć będzie jak co roku Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Teatr w obiektywie”, parada artystów ulicami miasta, bal dla artystów, wystawa fotograficzna.
Godz. 10.30 – Przegląd spektakli i prezentacji teatralnych.

”Książę i Żebrak”, godz. 9, 12.30, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 17-42 zł.
W jednej z najgorszych dzielnic Londynu mieszka Tomek Canty –chłopiec, który żebraniem i kradzieżami musi zarabiać na rodzinę. W tym samym czasie na dworze królewskim żyje młody książę Walii Edward, syn Henryka VIII. Pewnego dnia zupełnie przypadkiem chłopcy się spotykają, okazuje się, że są niemal identyczni. W wyniku zamiany strojów książę trafia na bruk, a żebrak na salony. Jak poradzą sobie z nową rzeczywistością? Czy uda im się wrócić do normalnego życia, czy już zawsze będą musieli udawać kogoś, kim nie są?

”Skrzypek na dachu”, godz. 18, Scena Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Dobrzańskiego 3, bilety 40-55 zł.
"Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w "Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni.

”Obietnica poranka”, godz. 19, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 15-100 zł.
Rodzinny spektakl Anny Seniuk i Grzegorza Małeckiego. Aktorzy Teatru Narodowego opowiadają dzieje niezwykłej relacji nadopiekuńczej matki i jej syna – pisarza, na podstawie autobiografii Romaina Gary'ego. Spektakl wyreżyserował Maciej Wojtyszko, specjalista od zaglądania w dusze i wspomnienia ludzi wybitnych, cały czas zastanawiający się, czym artysta różni się od nas, zwykłych ludzi. Po co nam matki? – pyta Gary w spektaklu – na ile nas stwarzają, czemu wpisują w nasze życie swoje ambicje, co im naprawdę zawdzięczamy. Matka Gary'ego była jego największym skarbem ale i przekleństwem.

SPOTKANIE

Wieczne czytanie - Różewicz, godz. 19, Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a, wstęp 5 zł.
Czwarte spotkanie w ramach Cyklu "Wieczne Czytanie", którego bohaterem będzie poezja Tadeusza Różewicza z jego ostatnich tomów poetyckich. Wiersze poety przeczyta MARIA PESZEK – a ktorka, wokalistka, wielokrotnie nagradzana za swoje dokonania teatralne i muzyczne.

WYSTAWY

”Urban Skills H15tory // Brain Damage Gallery”, godz. 19, Królewska 13, wstęp wolny
Historia piętnastu lat aktywności jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich ekip. Ekspozycja kilkuset fotografii obrazujących rozwój grupy oraz stylową ewolucję poszczególnych jej członków. Wystawa, która jest efektem lat spędzonych na szkicowaniu, doskonaleniu writerskiego warsztatu oraz kombinacji z graffiti. Eksperymentów, które pozwoliły ekipie pozostawić swój ślad na całym świecie.

DLA DZIECI

TEATR

”Calineczka”, godz. 9.30, 11.30, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1, bilet 20 zł.
Kiedy znajdziecie się wśród kwiatów, gdzieś w parku lub na polanie, wybierzcie sobie jeden – najpiękniejszy. Może się wtedy zdarzyć, że jeśli pocałujecie jego płatki, otworzy je przed Wami. Zobaczycie wtedy mieszkającego w nim kwiatowego duszka. Ona albo on, strzegący piękna przyrody. Zawsze żyją w grupach – wtedy są naprawdę szczęśliwe. Zdarzyło się jednak raz, że jedna taka istota zagubiła się w wielkim świecie, sama nie będąc większą od Waszego kciuka...

WARSZTATY

Kreska do kreski, godz. 17, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, opłata 30 zł./mc
Uczestnicy warsztatów uczą się opowiadać ciekawe historie za pomocą symbolicznej kreski. Komiksy powstają pod okiem Macieja Pałki.

WIDEO

  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna