Imprezy

Imprezy w poniedziałek w Lublinie. Halla Nordfjörd na Wirydarzu CK

Dodano: 22 czerwca 2015, 07:34
Autor: Damian Drabik

Halla Nordfjörd, fot. materiały prasowe
Halla Nordfjörd, fot. materiały prasowe

Wybrane imprezy w poniedziałek 22 czerwca w Lublinie.

WYDARZENIE

Dźwięki słów: Jacek Bończyk: „Resume z wątkiem kosmicznym”, godz. 20.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 25-45 zł.

Jacek Bończyk to artysta wszechstronny: aktor, piosenkarz, autor tekstów piosenek, wokalista i gitarzysta formacji rockowej Bończyk/Krzywański, a także scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Chętnie sięga po teksty poetyckie i piosenki autorów francuskich. Bierze udział w wielu projektach artystycznych, muzycznych i teatralnych. Ma w swoim dorobku recitale: „Piosenki kilku Francuzów”, „Tango Kameleon”, „Następny”, „Recital na piano i bass”, oraz „Mój Staszewski”.

Jacek Bończyk, fot. materiały prasowe

 

Dźwięki słów: Joanna Kaczmarek: „Przyjdę do siebie”, godz. 22, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Joanna Kaczmarek – wrocławska wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka. Jej pierwszy muzyczny projekt – „Przyjdę do siebie” stanowi efekt inspirujących spotkań, pouczających rozmów oraz własnych doświadczeń. Zdecydowanie podąża własną drogą, nie przejmując się stylistycznymi ramami. Jako skrzypaczka, poszukuje nowych kontekstów i zastosowania dla klasycznego instrumentu, który czasem lirycznie i słodko dopełnia krajobraz jej utworów, innym zaś razem dysonansowo kontrastuje z jej głosem.

Joanna Kaczmarek, fot. materiały prasowe

 

Dźwięki słów: Halla Nordfjörd: „The Bridge”, godz. 23, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Halla Nordfjörd pochodzi z Islandii, ale kilka lat temu przeniosła się do Kopenhagi, gdzie podjęła studia aktorskie. Tam też obecnie mieszka i pracuje. Halla gra i śpiewa proste, piękne piosenki na gitarę i wokal. Artystka wydała w grudniu 2014 r., debiutancki album zatytułowany „Bridge”. Zebrała pozytywne recenzje w prasie islandzkiej, polskiej i europejskiej. Gdy przyleciała po raz pierwszy do Polski, nikt do końca nie wiedział, czego się spodziewać po jej występach. Ostatecznie wszędzie grała dla pełnych sal kameralnych klubów. Jej druga wizyta w Polsce pokazała, jakie jest zainteresowanie Islandką – zagrała 20 koncertów. Podczas występu w Lublinie Halla zaśpiewa autorskie utwory zarówno po angielsku, jak i po islandzku. Warto sprawdzić jej talent teraz, zanim stanie się znaną, kolejną świetną wizytówką Islandii.

KINO

„Step Across The Border”, godz. 15.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Film-legenda, nagrodzony jako najlepszy dokument na European Film Awards 1990 oraz wybrany w 2000 r. przez krytyków „Cahiers du cinéma” do setki najważniejszych w historii kina. Dokument był kręcony w latach 1987-90 w Japonii, Włoszech, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. Ten wielostronny portret Freda Fritha – awangardowego gitarzysty, kompozytora i improwizatora został stworzony przez Wernera Penznela – niegdyś muzyka rockowego – i Nicolasa Humberta – poetę, malarza i filmowca.

„Sen o Warszawie”, godz. 18, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 8/10 zł.

Pełnometrażowy dokument biograficzny o Czesławie Niemenie, zrealizowany w dziesięć lat po śmierci artysty, ikony polskiej muzyki rozrywkowej. Opowieść o nieznanych faktach z biografii Czesława Wydrzyckiego, jego dzieciństwie na Kresach Wschodnich, repatriacji z rodziną do Polski w roku 1958 i kolejnych etapach kariery. Z materiałów archiwalnych, rekontrukcji i opowieści bliskich, przyjaciół, dziennikarzy i krytyków wyłania się fascynujący portret niezwykle utalentowanego artysty, który przez całe życie płacił wysoką cenę za swoją wolność wewnętrzną. W tle surrealistyczny momentami świat PRL-u, z jego absurdami i paradoksami. I rzecz jasna muzyka.

„Sen o Warszawie”, fot. materiały prasowe

 

„Szanghajskie sny”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

W latach sześćdziesiątych, za sprawą nie uznającego sprzeciwu chińskiego rządu, wiele rodzin emigrowało z dużych miast na biedną, chińską wieś, aby tam rozwijać lokalny przemysł. Większość z nich nigdy nie porzuciła nadziei i marzeń na powrót do wielkich miast. Główna bohaterka filmu to 19 letnia Qinghong (Gao Yuan-Yuan), która mieszka wraz z rodzicami i bratem na prowincji Guizhou. Tu dorastała, ma wszystkich przyjaciół, tu też poznała smak pierwszej miłości. Ale jej ojciec wierzy, że tylko w Szanghaju czeka ich lepsza przyszłość.

TEATR

„Konie narowiste”, godz. 18.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 35-60 zł.

Spektakl muzyczny oparty na pieśniach i wierszach Włodzimierza Wysockiego jest próbą opowiedzenia skomplikowanej i obfitej w wydarzenia biografii największego rosyjskiego barda. Realizatorzy postanowili rozłożyć ten bardzo osobisty materiał muzyczny na sześciu aktorów w celu jego większej uniwersalizacji. Powstał w ten sposób duchowy profil prawdziwego mężczyzny i buntownika, jakim był Wysocki, ale też afirmacja pewnej postawy wobec życia.

WYSTAWA

„Odbicia”. Wystawa grafiki warsztatowej studentów, godz. 18, ACK Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

„Odbicia” to nakład grafik, które wykonaliśmy w trakcie tego roku akademickiego ale także odbicia naszych osobowości i dróg twórczych. Wszyscy jesteśmy bardzo różni, co  wyraźnie widać w  pracach, które powstałe jakby poprzez indywidualny filtr, ilustrują nasze charaktery, zainteresowania, spojrzenia na świat i sztukę.

WARSZTATY

Warsztaty szablonu, godz. 16, Frutti di Mare, Czwartaków 4

Warsztaty Szablonu swoje źródło wzięły z nauki wycinania szablonów, ale to nie tylko zajęcia plastyczne związane ze sztuką ulicy.. Zapraszamy wszystkich, bez względu na doświadczenia ze sztuką. Organizujemy spotkania z artystami posługującymi się szerokim spektrum technik plastycznych.  Warsztaty Szablonu są otwarte dla osób w każdym wieku!

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna