Imprezy

Imprezy w poniedziałek w Lublinie. Jacek Mazurkiewicz i Bitwa na dubbingi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 kwietnia 2015, 10:49

Wybrane imprezy w poniedziałek 21 kwietnia w Lublinie.

WYDARZENIE

Promocja książki pt. "Uprowadzenie Madonny. Sztuka zagrabiona”, godz. 17, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Al. Racławickie 14
W trakcie spotkania zostanie zaprezentowana książka Moniki Kuhnke i Włodzimierza Kalickiego, pt. "Uprowadzenie Madonny. Sztuka zagrabiona”. Dyskusję poprowadzi dr hab. Irena Rolska, prof. KUL- Kierownik Katedry Historii Sztuki Średniowiecznej i Nowożytnej KUL. Spotkanie rozpocznie dr hab. Krzysztof Gombin krótkim wystąpieniem pt. "Wokół zbiorów polskich Edwarda Chwalewika”.

Promocja książki Adama Kopciowskiego: Wos hert zich in der prowinc?, godz. 18, Sala posiedzeń Rady Wydziału Humanistycznego UMCS (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4A)
Wydawana w Polsce przed II wojną światową prasa żydowska stanowi jedno z najważniejszych źródeł do badań nad historią i kulturą polskich Żydów zarówno w kontekście ogólnokrajowym, jak i regionalnym. W odróżnieniu od innych materiałów źródłowych (np. spisywanych już po wojnie wspomnień czy dokumentów archiwalnych wytworzonych przez organy administracji państwowej) przekaz prasowy tworzony przez Żydów i dla Żydów przedstawia ich świat od wewnątrz, niejako z "pierwszej ręki". prezentując jednocześnie obraz minionej rzeczywistości na bieżąco, ze współczesnej mu perspektywy czasowej.

Koncert Jacka Mazurkiewicza, godz. 19, Galeria Piękno Panie ul. Jezuicka 17, wstęp wolny
Jacek Mazurkiewicz jest kontrabasistą i kompozytorem. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. "3Fonia-Chosen Poems” to jednoosobowy projekt muzyczny, w którym głównym źródłem dźwięków jest kontrabas – naturalny bądź preparowany. Artysta za pomocą autorskich technik wykonawczych całkowicie wykorzystuje go na potrzeby muzyki współczesnej.

Bitwa na dubbingi, godz. 20, PI X DRZWI, Al. Racławickie 6, bilety 10 zł.
Wieczór improwizowanego podkładania głosów na żywo pod urywki filmów. O wyniku bitwy decyduje publiczność. W wydarzeniu biorą udział artyści i aktywiści z lubelskiego podwórka.

KINO

”Jak zostać królem”, godz. 18, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 8/10 zł.
Rok 1936. Książę Albert (Firth) po śmierci króla Jerzego V i abdykacji w atmosferze skandalu Edwarda VIII musi przejąć władzę w państwie stojącym u progu wojny. Wycofanemu, borykającemu się z jąkaniem księciu wydaje się to zadaniem ponad siły. Dzięki wsparciu żony (fenomenalna, ciepła ale dystyngowana jak przystało królowej (Bonham Carter) i mądrości australijskiego terapeuty, stosującego niekonwencjonalne metody (Geoffrey Rush), król Jerzy VI nie tylko zapanuje nad głosem, ale wyrośnie na prawdziwego przywódcę narodu.

LGBT Film Festiwal: "Children 404”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.
30 czerwca 2013 roku prezydent Władimir Putin podpisał ustawę, która za publiczne "propagowanie nietradycyjnych stosunków seksualnych wśród nieletnich”, także w mediach i Internecie będzie karała grzywnami i więzieniem. W ramach tej "propagandy” prawa mniejszości seksualnych uważane są za chore, grzeszne, niemoralne i nienormalne.Film przedstawia życie homoseksualnej młodzieży w Rosji, zbiór anonimowych wywiadów i relacji wideo. Ich świadectwa zbierane były w Internecie jako projekt "Dzieci 404”.

LGBT Film Festiwal: "The Summer House”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.
Larsenowie są idealną rodziną. Mają wszystko, dzięki czemu powinni być szczęśliwi: sukcesy zawodowe, stylowy dom, stypendium dla córki. Jednak głowa rodziny – Markus, wiedzie sekretne podwójne życie. Czuje coś do jednego z kolegów córki. Podczas gdy żona Markusa zadręcza się brakiem bliskości męża, jej córka dostrzega wśród kłamstw i tajemnic zagrożenie dla rodziny.

TEATR

”Vulva Lublin jest kobietą”, godz. 19, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny
Salon, kuchnia, sypialnia, łazienka. W tej na pozór realistycznej scenerii opowiemy Wam cztery historie. O kobietach w różnych wieku, z różnych miast i środowisk. Historie o miłości i zdradzie, ale przede wszystkim o tęsknocie i marzeniach. Marta, Maria, Aktorka, Asenefa. Zakopany w pieluchach pragmatyk, której życiem rządzi pech. Niespełniona poetka wciąż mieszkająca z matką. Aktorka z małego miasta, której nie przyjęli do szkoły, bo była za chuda. I ta, która nie urodziła, by nie sprowadzać na świat "drugiego takiego”.

WYSTAWY

Trwanie "Stanisław Dróżdż. Pojęciokształty. Poezja konkretna", godz. 17, Izba Drukarstwa, Żmigród 1
Stanisław Dróżdż (1939-2009) - jeden z najbardziej znaczących artystów polskiej awangardy XX wieku i najwybitniejszy twórca poezji konkretnej. Dróżdż tworzył ze słów, liter, cyfr, znaków i przedmiotów dzieła realizowane w postaci maszynopisów, fotograficznych odbitek, komputerowych wydruków, obiektów, instalacji przestrzennych, prac interaktywnych. Prace pojedyncze, cykle i skomplikowane wieloelementowe systemy. Podczas wernisażu odbędzie się spotkanie z wdową po artyście - Panią Anną Dróżdż.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna