Imprezy

Imprezy w poniedziałek w Lublinie. Skruchy i erotyki dla Ewy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 kwietnia 2015, 14:25

Wybrane imprezy w poniedziałek 27 kwietnia w Lublinie.

WYDARZENIE

Spotkanie z historykiem sztuki dr Elżbietą Matyaszewską, godz. 18, Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Elżbieta Matyaszewska jest autorką książki "Wierzę w cuda nie od dziś”. Religia w życiu i twórczości Jana Matejki (Lu-blin 2007) oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych w zakresie ikonografii chrześcijańskiej i malarstwa polskiego, a także wielu haseł z dziedziny historii sztuki zamieszczonych w Encyklopedii Katolickiej.

Skruchy i erotyki dla Ewy – wiersze J. Kaczmarskiego z muzyką, godz. 18, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
"Skruchy i erotyki dla Ewy” to program koncertowy Mateusza Nagórskiego i Andrzeja Dębowskiego, złożony z wierszy Jacka Kaczmarskiego, do których dopisali muzykę. "Skruchy i erotyki dla Ewy” to zapis napięć, jakie wytwarzają się w związku między mężczyzną a kobietą. To do mężczyzny należy przywilej czynu – on wielbi i adoruje, ale jednocześnie skrusza się przed gniewem swojej połowicy.

Opus Magnum: nadzwyczajny recital fortepianowy, godz. 19, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Al. Racławickie 14
Dziesiąty już koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. W rocznicę kanonizacji Jana Pawła II będzie to Nadzwyczajny Recital Fortepianowy Eugena Indjiča. Słowo o muzyce: Teresa Księska-Falger, Dyrektor Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

Koncert: The Fruitcakes, godz. 19, Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A, wstęp wolny
The Fruitcakes – nadzieja trójmiejskiej sceny niezależnej. Zespół złożony z młodych artystów i prawdziwych pasjonatów, ma szansę niebawem stać się objawieniem na naszym rynku muzycznym. Słychać tu wyraźne inspiracje brzmieniem lat sześćdziesiątych na czele z The Beatles, The Rolling Stones czy Bobem Dylanem. Do tego dochodzą nowe, aktualne trendy muzyczne oraz dbałość o wykonanie. The Fruitcakes świetnie łączą melodie, wyrazisty wokal, analogowe brzmienia i radości z obcowania z żywą muzyką. Zespół tworzą – Lukas Tymański (bębny, wokal), Przemysław Bartoś (bass, harmonijka, wokal), Kuba Zwolan (gitara, wokal) oraz Tomasz Ziętek (gitara, wokal).

TEATR

Międzynarodowy Dzień Tańca - Niżyński. Święto snów, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 20/30 zł.
Nowa inscenizacja wielkiego baletu Igora Strawińskiego – solo-performans, będący podróżą przez odmienne stany świadomości Wacława Niżyńskiego, legendarnego tancerza i choreografa. "Dziennik” Niżyńskiego i jego twórczość stały się dla autorów spektaklu księgą snów, śnionych na jawie i gorączkowo zapisywanych. Podczas ich analizy odkrywali pewien wewnętrzny świat, który nieustannie balansuje pomiędzy ekstazą a nicością. Dramaturgia tego świata znalazła zdumiewający odpowiednik w "Święcie wiosny” Strawińskiego.

KINO

”Idealny Mąż”, godz. 18, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 8/10 zł.
Elegancka, błyskotliwa, inteligentna – nic dziwnego, że takie przymiotniki cisną się na usta w odniesieniu do tej trochę chyba w Polsce niedocenionej komedii, skoro autorem pierwowzoru literackiego jest Oscar Wilde. Skomplikowana intryga (a właściwie sieć intryg), polityka, biznes, a nade wszystko – życie uczuciowe brytyjskiej arystokracji sprzed stu lat, wspaniałe dialogi w ustach znakomitych aktorów – czegóż więcej trzeba do znakomitej rozrywki?
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna