Imprezy

Imprezy w sobotę w Lublinie. DM party, Groniec śpiewa Osiecką

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2015, 14:13

Wybrane wydarzenia kulturalne w Lublinie w sobotę 11 kwietnia.

KONCERT

Koncert zespołu Alta, godz. 17, Zamek Lubelski - Muzeum Lubelskie, ul. Zamkowa 9, wstęp wolny
Zespół "Alta” propagując wysoką kulturę muzyki dawnej na specjalne życzenie może wzbogacić koncerty krótkimi prelekcjami o zwyczajach dawnych epok oraz o historii instrumentów. Kolorowe kostiumy renesansowe, w których występuje zespół, ubarwiają koncerty i stanowią dodatkową atrakcję, szczególnie dla młodszej widowni.

Katarzyna Groniec śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej, godz. 18, Collegium Maius, ul. dr K. Jaczewskiego 4/6, bilety 40, 50, 60 zł.
ZOO to tytuł koncertu, w którym usłyszymy Katarzynę Groniec w Lublinie. To muzyczne spotkanie z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną. Będą to m.in. Wielka woda, Kokaina, Dzikuska, ZOO, Piosenka o życiu ptasim. Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Premiera ZOO odbyła się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej w Teatrze Palladium we wrześniu 2014 roku.

Koncert Čači Vorba, godz. 18, Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a, bilety 10 zł.
Čači Vorba (czaczi worba) to jeden z najbardziej uhonorowanych za granicą polskich wykonawców ostatnich kilku lat, wyróżniony polskim "Folkowym Fonogramem Roku” oraz brytyjskim tytyłem "Songlines' Top of the World Album”. Lubelska grupa specjalizuje się w akustycznej fuzji muzyki cygańskiej, karpackiej, bałkańskiej, jazzu oraz innych gatunków, wykonywanej na tradycyjnych akustycznych instrumentach. Zaskakują błyskotliwymi połączeniami w stylu "bałkańskiego twista”, czy "rumuńskiego rock'n'rolla”.

Muzyka Filmowa the BEST, godz. 18.30, Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a, bilety 80, 100 zł.
Usłyszymy utwory z takich filmów jak; walc "Noce i dnie" , James Bond Skyfall , Poszukiwany..poszukiwana.., Kogel-Mogel " Szukaj mnie...", Evita "Don't cry for me Argentina.." i wiele innych znanych scieżek filmowych.

Luz Casal, godz. 19, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 40-120 zł.
Najbardziej utytułowana hiszpańska wokalistka, nazywana również muzą Almodovara i diwą Półwyspu Iberyjskiego. Nagrała ponad dwadzieścia albumów, które sprzedały się w milionach egzemplarzy. Swoją wrażliwość i pasję wyraża śpiewając nostalgiczne melodie, w których można odnaleźć inspiracje muzyką popularną, jazzową, tangiem i flamenco. Jej wielkie hity Piensa en mi (utwór z filmu Pedro Almodovara Tacones lejanos – Wysokie obcasy) i Un ano de amor królowały na listach przebojów na całym świecie. Usłyszmy je również w Teatrze Starym.

Koncert Jana Samołyka – Na prezent, godz. 20, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, bilety 20 zł.
Janek to wrocławski artysta, który pomimo młodego wieku ma już na koncie trzeci album. Po płytach "Wrocław” oraz "Problem z wiernością”, wydany ostatnio "Na prezent” jest kontynuacją nietuzinkowego stylu artysty. W przeciwieństwie do poprzednich wydawnictw, znajdziemy tu tylko utwory w języku polskim, do tekstów Marka Jałowieckiego.

WYDARZENIE

”Dzień Jagielloński”, godz. 15, Zamek Lubelski - Muzeum Lubelskie, ul. Zamkowa 9
Comiesięczne spotkanie w ramach cyklu "Dni i Noce Jagiellońskie”. Tym razem zwiedzający zapoznają się z Przedmieściem Czwartek. To kolejna historyczna "dzielnica” Lublina, po Zamku, "mieście w murach” i Przedmieściu Krakowskim, którą zaprezentuje w 2015 r. Fundacja. Zwiedzanie w dniu 11 kwietnia br. rozpocznie się o godz. 15 przy Zamku. Na trasie sobotniego spaceru znajdą się m.in. cerkiew pw. Przemienienia Pańskiego oraz kościół pw. św. Mikołaja, ze wspaniałą panoramą.

IMPREZA

Przy muzyce Depeche Mode będzie można się pobawić w sobotę 11 kwietnia w klubie Graffiti w Lublinie. Początek imprezy o godz. 21. Wstęp: 10 zł

WYSTAWA

Andrzej Rzepkowski "Malarstwo”, godz. 17, Dom Kultury "Ruta", ul. Różana 8
Wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Rzepkowskiego.

KINO

”Droga krzyżowa”, godz. 17.30, Dzielnicowym Domu Kultury Czechów, ul. Kiepury 5a
Czternastoletnia Maria żyje w dwóch światach. W szkole interesuje ją to co typowe nastolatki, ale w domu jej rodzina funkcjonuje według zasad Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X i tradycyjnej interpretacji katolicyzmu. Ze wszystkiego co Maria myśli i robi ma zdawać sprawę Bogu. A ponieważ Bóg jest surowym pasterzem, dziewczyna żyje w ciągłym strachu, że popełni jakieś przewinienie. W domu władcza matka i wycofany ojciec, a poza nim – kłótnie z nauczycielami i lekarzami. Rozpaczliwie pragnąc wszystkich zadowolić Maria tkwi w centrum konfliktu. Jak ma pogodzić uczucie do chłopaka ze ślubami zachowania czystości serca? Czy Bóg zażąda ogromnej ofiary, żeby jej brat wyzdrowiał?

TEATR

”Mistrz i Małgorzata”, godz. 19, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 32-52 zł.
Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa to powieść z wieloma wątkami, postaciami, mnóstwem pytań i tajemnic, dzieło, do którego bez wątpienia istnieje więcej niż tylko jeden klucz. Takie mieszanie prawdy i fałszu, rzeczywistości i fikcji może (choć nie musi) być działaniem szatańskim, takie mieszanie odbywa się też każdego wieczoru w teatrze. Reżyser Artur Tyszkiewicz postanowił spojrzeć na tekst Bułhakowa właśnie z tak specyficznie pojętej teatralnej perspektywy, uruchomić w teatrze (znów dosłownie i w przenośni) burzącą porządki i hierarchie karuzelę, publiczność umieścić na scenie, a aktorów tam, gdzie zwykle siedzą widzowie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin Graffiti imprezy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna