Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Imprezy

10 lipca 2015 r.
22:01

Imprezy w sobotę w Lublinie. Einstürzende Neubauten na Innych Brzmieniach

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
Einstürzende Neubauten
Einstürzende Neubauten

Wybrane imprezy i wydarzenia w sobotę 12 lipca w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

WYDARZENIE

FESTIWAL WSCHÓD KULTURY – INNE BRZMIENIA 2015

„Myślenie Fotografią” – prelekcja, godz. 11, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

„Myślenie fotografią” to unikalna forma interaktywnej prezentacji/wykładu, podczas którego  uczestnicy uczą się dobierać odpowiednią formę do prezentacji własnej twórczości fotograficznej. Fotografia ma wiele odmian, w zależności od celu w jakim powstaje. Autorskie projekty zwykle wiele mówią o twórcy, czasem przez brak dystansu do własnej pracy – niestety zbyt wiele. Swoją fotografią dzielimy się z bardzo różnymi widzami i za pomocą przeróżnych środków. Warto swoją wypowiedź odpowiednio dopasować do sposobu prezentacji.

Wystawa: „EASTREET VOL. 3”, godz. 11, Stare Miasto, wstęp wolny

Kolejna edycja jedynej na świecie tak dużej prezentacji fotografii ulicznej z Europy Wschodniej. Intencją organizatorów jest zebranie i zaprezentowanie zbiorowego portretu człowieka w przestrzeni publicznej Europy Wschodniej. Stawiają m.in. pytania: jakim ludzie podlegają przemianom i interakcjom, jak człowiek kształtuje swoje otoczenie, a jak samo otoczenie wpływa na życie człowieka, co kryje się „pod powierzchnią” codzienności.

Wystawa: „Armenian Genocide of 1915”, godz. 11 Rynek Starego Miasta, wstęp wolny

Wystawa plakatów powstałych w ramach projektu Armenian Genocide of 1915 in Contemporary Graphic and Art Posters 2001-2015 - międzynarodowej inicjatywy, która w formie konkursu graficznego na plakat upamiętniający ludobójstwo popełnione na ludności ormiańskiej w Imperium Osmańskim w czasie I wojny światowej w latach 1915–1917, skupia artystów z różnych krajów.

Słowobranie, godz. 12, Błonia pod Zamkiem - Klub festiwalowy, wstęp wolny

Kluboksięgarnia i czytelnia wydawnictw z krajów PW, Rosji i Polski poświęconych kulturze i sztuce współczesnej. Zgromadzona literatura dostępna będzie do kupienia i/lub przeczytania na miejscu.

Warsztaty kaligrafii, godz. 12, Bazylika Drzewa Krzyża Świętego i klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9, wstęp wolny

Warsztat poprzedzony wykładem na temat pisma ormiańskiego poprowadzi artysta i fotograf – Ruben Malayan (1971). Ukończył studia w Erywaniu, w Armenii – malarstwo w Terlemezian Art College oraz grafikę w Państwowym Instytucie Sztuk Pięknych.

Prezentacja Sputnik Photos, godz. 15, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

SputnikPhotos to międzynarodowy kolektyw utworzony przez fotoreporterów z Europy Środkowo-Wschodniej. Poprzez swoje projekty badają i dokumentują codzienne życie Europy. Przyglądają się światu wokół nas i starają się go zrozumieć. Puszukują tego, co jest ukryte za fasadą rzeczy i zjawisk. Fotografowie Sputnik Photos pracowali w wielu krajach świata. Ich zdjęcia były publikowane między innymi w Time, Newsweek, Stern, Sunday Times Magazine, The New York Times, Le Monde 2.

Wschodni Express, godz. 16, Bazylika Drzewa Krzyża Świętego i klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9, wstęp wolny

Rozmowa o wyzwaniach stojących przed młodym pokoleniem pisarzy ormiańskich, o dyskusjach tożsamościowych, miejscu tradycji w literaturze ormiańskiej, tabu, kulturotwórczej roli nowych mediów, a także o obecności literatury ormiańskiej w świecie. W debacie udział wezmą: Karen Antashyan, Anna Davtyan, Gemafin Gasparyan, Sargis Hovsepyan. Prowadzący: Andrij Saweneć.

„Last Stop” – spotkanie i prezentacja zdjęć, godz. 18, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

George Georgiou to brytyjski fotograf dokumentalny, znany przede wszystkim z długoterminowych projektów fotograficznych realizowanych na terenie Europy Wschodniej, dotyczących skomplikowanych zagadnień dotyczących tego regionu. Jest członkiem agencji Panos Pictures, laureatem wielu nagród, w tym Picture of the Year International i dwukrotnie World Press Photo. Podczas spotkania opowie o swoim najnowszym projekcie poświęconym przestrzeni publicznej w Londynie, pt. „Last Stop”, zakończonym w tym roku wystawą oraz publikacją albumu, a także o innych projektach i odpowie też na pytania publiczności

Opowieści Wschodniej Treści, godz. 19, Bazylika Drzewa Krzyża Świętego i klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9, wstęp wolny

Baśnie, legendy i opowieści są bez wątpienia tym elementem kultury, który łączy wszystkich ludzi, bez względu na pochodzenie, wiek, wykształcenie. Zamknięte są w nich tradycje, ludowe przekazy i właściwa dla danej kultury symbolika. Dostarczają pierwszej wiedzy o świecie, uczą okazywania i rozumienia emocji, ale też wyciszają przed snem i przyklejają do powiek pozytywne obrazy.

 

Unaesthetic
Unaesthetic

Koncert: Unaesthetic, godz. 19, Błonia pod Zamkiem, wstęp wolny

Prawdziwy dynamit z Erewania. Zespół łączący melodyjne, gitarowe brzmienia i klasyczne partie wokalu z metalową energią i żywiołowością. Sprawne żonglowanie klimatem oraz muzycznymi stylami z marszu przynosi na myśl odwołania do System Of A Down czy solowej twórczości Serja Tankiana. Przed Unaesthetic otwierają się powoli drzwi wszystkich liczących się europejskich festiwali z tzw. mocną muzyką. Warto przyjrzeć się bliżej tej formacji, bo już za chwilę może być o nich naprawdę głośno. Ich występy na żywo to szerokie spectrum dźwięku – od głośnych i dynamicznych partii z pogranicza hard core i metalu poprzez melodyjne i bardziej wyciszone przejścia, aż po wycieczki w stronę ormiańskiej muzyki tradycyjnej.

 

Rimbaud – Trzaska/Budzyński/Jacaszek
Rimbaud – Trzaska/Budzyński/Jacaszek

Koncert Rimbaud – Trzaska/Budzyński/Jacaszek, godz. 20.30, Błonia pod Zamkiem, wstęp wolny

Trzech wybitnych twórców naszej sceny alternatywnej spotyka się we wspólnym projekcie, aby na własne (a przy okazji widowni) potrzeby przetworzyć i zredefiniować twórczość legendarnego poety Arthura Rimbaud. Każdy z uczestników projektu Rimbaud to już w zasadzie człowiek-instytucja na polskim rynku muzycznym. Ich wspólny występ stanowi doskonałą mieszankę ich talentów i możliwości. Mamy tu zatem zjawiskową elektronikę Jacaszka, niesamowity głos Budzyńskiego i brawurowe partie saksofonowe Trzaski. Trudno sobie dziś wyobrazić lepszą esencję tego, co rozumiemy przez naszą awangardę.

Film: „Joan and the voices”, godz. 22, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1, wstęp wolny

Powojenna Armenia. Film opowiada historię Joanny, młodej kobiety, która aby poradzić sobie z kryzysem osobistym, opuszcza rodzinę, przyjaciół i rozpoczyna podróż po całym kraju. Jej nowa praca polega na rozmawianiu z ludźmi i gromadzeniu danych statystycznych. Poprzez te wywiady, zwane w filmie „głosami”, bohaterka pragnie postrzegać świat na nowo i znaleźć swój własny „głos”. 
W trakcie jednej ze swoich podróży spotyka dezertera, który kryje się w opustoszałej wsi. Joanna zakochuje się w nim i jest gotowa się zaangażować. Ale przeznaczeniem Joanny jest stracić tego fascynującego nieznajomego nagle i niespodziewanie, w taki sam sposób w jaki go znalazła.

Koncert: Einsturzende Neubauten, godz. 22.30, Błonia pod Zamkiem, wstęp wolny

Legenda światowej alternatywy, prekursorzy brzmień industrialnych, podczas koncertów poza standardowym instrumentarium często wykorzystują własnoręcznie wykonane instrumenty. Zespół założony w Berlinie, w 1980 przez Blixę Bargelda - jednego z najciekawszych i najważniejszych artystów niemieckich na przestrzeni ostatnich 35 lat. Bargeld znany jest szeroko jako kreatywny kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prawdziwy człowiek kultury. Przez wiele lat współpracował m.in z Nickiem Cavem tworząc z nim kultową formację The Bad Seeds, w której grał na gitarze.

POZOSTAŁE

Lubelaki na kajaki, godz. 10, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, opłata 16-24 zł.

Organizatorzy wspólnie z MOSiR „Bystrzyca” zapraszają na wakacyjne spływy kajakowe. W lipcu proponują wyprawę od tamy na Zalewie Zembrzyckim dzikim odcinkiem rzeki przez Lublin do Mostu Kultury. Przewidywany czas spływu to trzy godziny.

Wakacyjna Akademia Inspiracji, godz. 12, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Warsztaty pozwolą na wcielenie się w postacie ze znanych bajek, filmów i książek. Dzieci samodzielnie będą tworzyły kartonowe postacie ulubionych bohaterów, ich stroje czy fryzury.

Koncert: Eraiki Dantza Taldea, godz. 13, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy

ERAIKI DANTZA TALDEA stara się zachować dziedzictwo pozostawione przez baskijskich przodków w autentycznej formie, przykładając szczególną wagę do tradycyjnych strojów każdej prowincji oraz lokalnych instrumentów muzycznych. Od 1997r. Zespół organizuje Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Bidasoa a sam uczestniczył w festiwalach w Maroko, Francji, Słowacji, Niemczech oraz Litwie.

Koncert zespołów lubelskich, godz. 18, Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, Aleje Racławickie

Zespół pieśni i tańca „ Jawor”

Zespół tańca ludowego UMCS

Zespół pieśni i tańca Uniwersytetu Medycznego

Zespół pieśni i tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej

Chill, Bity, Skrecze, Płyty, godz. 19, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, wirydarz, wstęp wolny

W letnie wieczory didżeje miksują muzykę dla relaksu ciała, ducha i wibracji powietrza.

 

Standard Brass Band
Standard Brass Band

Koncert: Standard Brass Band, godz. 20, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, wstęp wolny

Repertuar grupy obejmuje przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, znane tematy filmowe oraz standardy muzyki jazzowej. Standard Brass Band jest największą orkiestrą grającą do tańca po prawej stronie Wisły.

„Wakacje w mieście”, godz. 22, Cream Club, ul. Krakowskie Przedmieście 40, bilety 10 zł.

Klub Cream zaprasza na imprezę Wakacje w mieście! Organizatorzy zamierzają udowodnić, że wakacje w mieście to absolutnie nie jest zły pomysł. Zamierzają zadbać o najlepsze koktajle oraz pozytywne wakacyjne brzmienia.

KINO

Poranki w Multikinie „Agi Bagi”, godz. 10.30, Multikino, ul. Spółdzielczości Pracy 34, bilety 12 zł.

Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji. W lipcu o 10.30 Multikino zaprasza na przygody z mieszkańcami planety „Agi Bagi”.

WARSZTATY

Warsztaty perkusyjne, godz. 17, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, wstęp wolny

Ekipa Sambasim zaprasza na warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych. Zajęcia są skierowane do wszystkich zainteresowanych brazylijską Sambą Karnawałową z Rio i Salwadoru, bez względu na wiek czy stopień umiejętności. Organizatorzy zapewniają instrumenty.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 2

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 1 23

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 16 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 16 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 7 1

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 16

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 20 8

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 43 26

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 96 24

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

Kalendarz
czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.