Imprezy

Imprezy w środę w Lublinie. La Musica w Teatrze Starym, hardcore i punk na Moście Kultury

Dodano: 1 lipca 2015, 07:58
Autor: Damian Drabik

La Musica (fot. materiały prasowe)
La Musica (fot. materiały prasowe)

Wybrane imprezy i wydarzenia w środę 1 lipca w Lublinie.

WYDARZENIE

Otwarcie ulicy Żmigród dla ludzi, godz. 11, ul. Żmigród

1 lipca w sposób symboliczny będziemy świętować otwarcie ulicy Żmogród dla ludzi, a tym samym zamknięcie dla ruchu samochodowego. Wspólnie z mieszkańcami i sąsiadującymi instytucjami zapraszamy na małe świętowanie. W programie m.in. instalacje poetyckie, koncerty, warsztaty, uliczny street art.

Koncert La Musica, godz. 19, Teatr Stary, Jezuicka 18, wstęp wolny

Chór prowadzi aktywną działalność koncertową, dając rocznie ok. 40 koncertów. Zespół koncertował w Niemczech, we Włoszech, we Francji, na Węgrzech, na Ukrainie, na Słowacji, w Bułgarii, w Grecji i na Litwie. W swoim repertuarze chór posiada utwory a’cappella polskich i zagranicznych kompozytorów od XV do XX wielu, polską i obcą muzykę ludową oraz utwory oratoryjne. Zespól nagrał 2 płyty CD z utworami a'cappella. Chór jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych.

Koncert 205. rocznica urodzin Fryderyka Chopina, godz. 19, Kościół pw. Świętej Rodziny, Al. Jana Pawła II 11

Promocja płyty „Chopin ze Stalowej Woli”. Andrzej Stec – tenor /Kanada/, Basia Bochenek – fortepian /USA/. Promocja młodych Piotr Karczmarczyk – organy.

Koncert Modern Pets / No Reason Why, godz. 20, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, wstęp wolny

Modern Pets to berliński kwartet, który zadebiutował singlem wydanym w 2010 r. Duże poczucie humoru i dystansu do siebie samych połączone z muzyką nawiązującą do tradycji ‘77 punk, garage czy power pop to wybuchowa mieszanka. Muzycy są silnie związani z DIY’ową sceną z Berlina, a także z takimi zespołami jak Blank Pages, Life Fucker czy Fluffers.

No Reason Why to lubelski zespół punk rockowy istniejący od 2012 r. (wcześniej pod nazwą Dead Survivors). Eksperymentowali z brzmieniem zaczynając od horror punk, by ewoluować w kierunku melodyjnego hardcore.

KINO

„20 000 dni na Ziemi”, godz. 21.30, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1, wstęp wolny

20 000 dni na Ziemi – niecodzienny i frapujący portret artysty – tak w skrócie można by zdefiniować pierwszy z lipcowych filmów. Nie może być jednak inaczej, jeśli wspomniany portret dotyczy kogoś tak niezwykłego jak Nick Cave. Australijczyk jest dziś jedną z ikon światowej kultury niezależnej, komponuje muzykę, pisze książki oraz filmowe scenariusze, prowadzi kilka formacji muzycznych w tym kultowe The Bad Seeds. To tylko kilka z jego wielu artystycznych aktywności. Jaki jest jednak „prawdziwy” Nick Cave i czy poznamy odpowiedź na to pytanie oglądając „20 000 dni na Ziemi”? Najlepiej oczywiście przekonać się samemu podczas Miasto movie latem. Poza samym artystą w filmie wypowiadają się jego wieloletni współpracownicy i przyjaciele jak choćby Warren Ellis czy Blixa Bargeld, a także inne postacie ze świata show biznesu, m.in. Kylie Minogue, która stworzyła z Cavem pamiętny duet w „Where the wild roses grow”. Krótko mówiąc dla fanów artysty pozycja obowiązkowa, dla reszty atrakcyjny, świetnie nakręcony dokument filmowy.

WARSZTATY

Warsztaty teatralne: Lato w dolinie Muminków, godz. 10, Teatr im. H. Ch Andersena, ul. Dominikańska 1

Warsztaty teatralno - plastyczne dla dzieci, których tematem, rzecz jasna, będą Muminki i ich przygody. Nasi instruktorzy przygotowali dla was szereg zadań, które przybliżą wam historie małych fińskich trolli, podejrzanych i spisanych przez samą Tove Jansson. Jednocześnie będzie to okazja, aby pokazać wam na czym polega trudna sztuka animacji przedmiotów i lalek na scenie. W dwóch zespołach warsztatowych zbudujecie scenografię oraz przygotujecie muminkowe pacynki, które w finale wezmą udział w zagranym przez was spektaklu.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna