Imprezy

Imprezy w środę w Lublinie. Malowanie pisanek w Chatce Żaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 kwietnia 2015, 08:49

Wybrane imprezy w środę 1 kwietnia w Lublinie.

WARSZTATY, SPOTKANIE

Wspólne malowanie pisanek w Chatce, godz. 17, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, wstęp wolny
Tworzeniu pisanek techniką batikową będzie poświęcone spotkanie organizowane przez Orkiestrę św. Mikołaja. W zależności od regionu istnieje wiele tradycyjnych sposobów zdobienia jaj. Jajka mogą wydrapywane, wyklejane kolorowym papierem, barwionym sitowiem, wytrawiane octem. Na Lubelszczyźnie najczęściej stosowana jest technika batikowa – polegająca na "pisaniu” wzoru na powierzchni jajka za pomocą roztopionego wosku. Następnie jajko barwi się w przygotowanym barwniku.
Organizatorzy zapewniają w zasadzie wszystkie materiały: pisaki, wosk, barwniki. Można zabrać ze sobą, najlepiej białe, jajka, choć organizatorzy będą mieli kilka w zapasie.

WYDARZENIE

Projekcja 3D: Passione Christi, godz. 20.30, 21, Bazylika Drzewa Krzyża Świętego i klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9
Wyjątkowe Misterium Męki Pańskiej wyświetlane jako projekcja 3D na fasadzie Bazyliki.

KINO

”Buena Vista Social Club”. godz. 19, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, bilety 8/10 zł.
Film jest dokumentalnym zapisem próby zrekonstruowania dawno już zapomnianej (nawet w Hawanie) grupy kubańskich muzyków, niegdyś na co dzień grających w tytułowym lokalu. Towarzyszymy więc głównym bohaterom od ich pierwszego spotkania po latach aż do finalnego koncertu w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Ciągłe wizyty w mieszkaniach bohaterów czy na próbach w pobliskich lokalach wypełnione są oczywiście muzyką. Muzyką, która odgrywa tutaj niebagatelną rolę: oprócz zwykłej rozrywki jest pasją, miłością, esencją życia.

”Broken Flowers”, godz. 19, Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A, wstęp wolny
Wielki mistrz amerykańskiego kina niezależnego, Jim Jarmush, z gracją bawi się filmową materią, jak zawsze przemycając przy okazji kilka uniwersalnych, życiowych prawd. Tym razem reżyser obsadza, w roli starzejącego się podrywacza Dona, jednego ze swoich ulubionych aktorów, Billa Murraya i wysyła go w długą podróż w poszukiwaniu nigdy nie widzianego dziecka oraz jego matki. Wszystko zaczyna się niczym w rasowym kryminale, od anonimowego listu z informacją, że gdzieś tam, w szerokim świecie, na naszego bohatera czeka jego dorosły już syn. Autorką listu jest matka chłopaka, jedna z dawnych kochanek Dona. Pytaniem pozostaje która? Don wyrusza więc w fascynującą podróż, pełną wspomnień, nostalgii ale też wielu zabawnych zdarzeń. Odwiedza cztery amerykańskie miasta, gdzie czekają na niego dawne kobiety jego życia. Jarmush zadbał o doskonałą obsadę – w role potencjalnych matek wcielają się wielkie aktorki światowego kina – Sharon Stone, Jessica Lange, Julie Delpy i Tilda Swinton. Już dla samego obcowania z ich kreacjami warto wybrać się na "Broken flowers”. Poza tym wszyscy fani stylu Jarmusha odnajdą tu to, co lubią, czyli dyskretny humor, niespieszne tempo i inteligentną historię.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chatka Żaka Warsztaty Kultury
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna