Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Imprezy

18 kwietnia 2015 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Imprezy w weekend w Lublinie. Czesław Śpiewa, Mike Stern Band

6 1 A A

Wybrane imprezy w sobotę i niedzielę w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
SOBOTA

WYDARZENIE

XXV Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku, godz. 9.30, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Przegląd spektakli teatralnych artystów niepełnosprawnych w ramach Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku. To coroczny przegląd organizowany w Lublinie od 1989 r. W tegorocznej edycji SANS na scenie zaprezentuje się kilkanaście zespołów z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji. O godzinie 15 rozpocznie się Parada Artystów, która przejdzie ulicami Lublina przez Plac Litewski, Ratusz, aż po Plac Zamkowy.

Festiwal WSCHODY: III Koncert Konkursowy, godz. 11; IV Koncert Konkursowy, godz. 13.30; V Koncert Konkursowy, godz. 17, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, wstęp wolny
Wystąpią uczestnicy IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej "Wschody”. Spośród nich jury (w składzie: Jan Poprawa, prof. sztuk muz. Urszula Bobryk i Karolina Cicha) wybierze najlepszych, których usłyszymy ponownie podczas Koncertu Galowego.

Festiwal WSCHODY: Recital zespołu Poefonia, godz. 19, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, wstęp wolny
Poefonia jest lubelskim zespołem, powstałym w 2013 roku przy Bursie Szkół Artystycznych. Występują w składzie: Kinga Suchora (klawisze, wokal), Szymon Lipiński (akordeon), Andrzej Kisiel (gitara) i Michał Aftyka (kontrabas). Wykonują pio-senki autorskie, refleksyjne z nurtu poezji śpiewanej, ale czasem i z pazurem.

Koncert Paweł Szpura i Hubert Zemler, godz. 19, Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a, bilety 5 zł.
Paweł Szpura i Hubert Zemler są chyba najbardziej zapracowanymi perkusistami na warszawskiej scenie muzyki improwi-zowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Po wielu nocach spędzonych na rozmowach o muzyce, postanowili powołać do życia wspólny projekt – Pilokatabaza. Bogactwo barw instrumentów perkusyjnych przefiltrowane przez wrażliwość muzyków gwarantuje niesamowite doznania psychoakustyczne. Mimo faktu, iż obaj realizują się artystycznie na tym samym instrumencie, ich podejście do muzyki i improwizacji wyraźnie się różni, co jest siłą napędową duetu.

Lublin Blues Session, godz. 19.30, Rock Bar, ul. Radziszewskiego 17, wstęp wolny
Na scenie Rock Baru wystąpi grupa FSC HOT ROD.

SHIVERS & SHAKES, godz. 20, Frutti di Mare Czwartaków 4, bilety 10 zł.
Duet z Poznania powstał w 2012 roku. Grają nosie-pop. W skład zespołu wchodzi Karolina Wasilewska (wokal, efekty) i Tadeusz Wnuk (gitara, wokal). Do tej pory grali m.in w Poznaniu na Festiwalu Nauki i Sztuki, w Szczecinie w KinoTeatr STiPS, w Warszawskiej Eufemii czy w Thisisnotagallery w Wiedniu.

KINO

”Bogowie”, godz. 15.30, Dzielnicowym Domu Kultury Czechów, ul. Kiepury 5a
Opowieść o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi, który w 1985 roku przeprowadził pierwszy w Polsce udany zabieg przeszczepienia serca. Religa odważył się zmienić obowiązujące zasady, przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.
Religa wykreowany przez Tomasza Kota to bohater, jakiego potrzebowało polskie kino. Człowiek, który nie oglądając się na okoliczności ustrojowe, polityczne, dziejowe - spełnia się w działaniu, pociąga za sobą innych. Robi swoje, pokonując inercję.

LGBT Film Festiwal: Blok filmów krótkometrażowych, godz. 17, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.
Będzie można zobaczyć takie krótkometrażowe produkcje, jak: ”Electric Indigo”, ”Child's Play”, czy ”Happy & Gay”.

”Jeziorak”, godz. 17.30, Dzielnicowy Dom Kultury Czechów, ul. Kiepury 5a
Iza Dereń, policjantka z prowincjonalnego miasteczka, prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodej kobiety. Równocze-śnie trwają poszukiwania dwóch policjantów, zaginionych na służbie. Jeden z nich jest partnerem Izy i ojcem mających niebawem się narodzić bliźniąt.

LGBT Film Festiwal:”Boy Like Us”, godz. 18.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.
Rudolf – sprzedawca w księgarni, Gabriel – aktor, oraz barman Nicolas, mają ze sobą wiele wspólnego: wszyscy mają po-nad 30 lat, są gejami i neurotykami. Po kolejnym rozstaniu Rudolf postanawia wyjechać z Paryża. Pragnie uporządkować swoje życie, dlatego uważa, że najlepiej będzie, jeśli znów zamieszka na austriackiej wsi, z daleka od paryskiego chaosu. Gabriel i Nicolas podążają za Rudolfem nie spodziewając się, jak ciekawa to będzie podróż.

”Z łóżka powstałeś”, godz. 19.15, Dzielnicowy Dom Kultury Czechów, ul. Kiepury 5a
Polska transformacja z perspektywy łóżkowej. Krótkometrażowy film fabularny streszczający w 20 scenach przełomowe zdarzenia z naszej najnowszej historii przez pryzmat... łóżka. Absurdalna, pełna humoru, zrobiona w umownej konwencji przypowieść w duchu Tadeusza Różewicza i Michela Gondry, opisująca życie stolarza meblowego, który po upadku komunizmu rozkręca własny small biznes.

TEATR

”Książę i Żebrak”, godz. 17, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 17-42 zł.
W jednej z najgorszych dzielnic Londynu mieszka Tomek Canty –chłopiec, który żebraniem i kradzieżami musi zarabiać na rodzinę. W tym samym czasie na dworze królewskim żyje młody książę Walii Edward, syn Henryka VIII. Pewnego dnia zupełnie przypadkiem chłopcy się spotykają, okazuje się, że są niemal identyczni. W wyniku zamiany strojów książę trafia na bruk, a żebrak na salony. Jak poradzą sobie z nową rzeczywistością? Czy uda im się wrócić do normalnego życia, czy już zawsze będą musieli udawać kogoś, kim nie są?

”Obietnica poranka”, godz. 17, 20, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 15-100 zł.
Rodzinny spektakl Anny Seniuk i Grzegorza Małeckiego. Aktorzy Teatru Narodowego opowiadają dzieje niezwykłej relacji nadopiekuńczej matki i jej syna – pisarza, na podstawie autobiografii Romaina Gary'ego. Spektakl wyreżyserował Maciej Wojtyszko, specjalista od zaglądania w dusze i wspomnienia ludzi wybitnych, cały czas zastanawiający się, czym artysta różni się od nas, zwykłych ludzi. Po co nam matki? – pyta Gary w spektaklu – na ile nas stwarzają, czemu wpisują w nasze życie swoje ambicje, co im naprawdę zawdzięczamy. Matka Gary'ego była jego największym skarbem ale i przekleństwem.

”Skrzypek na dachu”, godz. 18, Scena Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Dobrzańskiego 3, bilety 40-55 zł.
"Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w "Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni.

”Edukacja Rity”, godz. 18, Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a, bilety 17-20 zł.
Sztuka Willy'ego Russella w przekładzie Karola Jakubowicza. Reżyseruje Jan Wojciech.

”Parady”, godz. 19, Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza, ul. Krakowskie Przedmieście 36, bilety 10 zł.
Na życzenie publiczności, po długiej przerwie, spektakl - "Parady" Jana Potockiego, w wykonaniu absolwentów Akademii, wraca na afisz! 23 grudnia 2015 roku przypada 200. rocznica śmierci tego wybitngo powieścio- i dramatopisarza, podróżni-ka, publicysty, archeologa... (lista jest bardzo długa) i właśnie ten rok ogłoszony został przez UNESCO Rokiem Jana Potockiego.

”Vulva Lublin jest kobietą”, godz. 19, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny
Salon, kuchnia, sypialnia, łazienka. W tej na pozór realistycznej scenerii opowiemy Wam cztery historie. O kobietach w różnych wieku, z różnych miast i środowisk. Historie o miłości i zdradzie, ale przede wszystkim o tęsknocie i marzeniach. Marta, Maria, Aktorka, Asenefa. Zakopany w pieluchach pragmatyk, której życiem rządzi pech. Niespełniona poetka wciąż mieszkająca z matką. Aktorka z małego miasta, której nie przyjęli do szkoły, bo była za chuda. I ta, która nie urodziła, by nie sprowadzać na świat "drugiego takiego”.

WYSTAWY

Wernisaż prac Michała Batorego, godz. 12, Al. Racławickie, ogrodzenie Ogrodu Saskiego
Michał Batory to mistrz iluzji. Ze zręcznością obraca przedmiotami wziętymi z życia codziennego, łączy motywy, tworząc zupełnie nowy repertuar obiektów osobliwych. W jego twórczej wizji pałeczki do uszu stają się częścią kamertonu, bagietka – klarnetu, manekin ma prawdziwe piersi, a rękawiczki i buty – zakończenia w postaci ludzkich palców. Jego dzieła zmusza-ją do myślenia, wyrywają nas z beznamiętnej ikonosfery. Batory proponuje raczej pytania niż odpowiedzi, refleksję niż znu-żenie, idealizm niż codzienność.

”Straż Graniczna”, godz. 12, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, ul. Bernardyńska 14a, wstęp wolny

DLA DZIECI

TEATR

”Bobo BU”, godz. 16, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilet 15/20 zł.
Spektakl "Bobo BU” jest skierowany do dzieci od lat 6. Może stanowić ciekawe i merytoryczne wsparcie dla rodziców, którzy przeprowadzili już ze swoimi dziećmi pierwsze rozmowy na temat prokreacji. Spektakl nie ma na celu wyręczać ro-dziców, lecz kładzie nacisk na pogłębianie kompetencji komunikacyjnych, traktowanie dziecka jako pełnoprawnego partnera dyskusji, który ma prawo do zadawania pytań, w którym należy jak największy skarb pielęgnować kreatywność i umiejętność krytycznego myślenia.

WARSZTATY

Kolorki, czyli kolory dla małych, godz. 10, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny
Zajęcia będą pełne zabaw angażujących wszystkie zmysły uczestników, a do działania zainspiruje uczestników kojarząca się jednoznacznie z wiosną barwa żółta. Warsztaty realizowane w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

”Ale Maniana!”, godz. 10, Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a, koszt udziału 10 zł.
Na spotkaniu poznamy piękne hiszpańskie zabytki i krajobrazy. Zobaczymy pokaz tańca flamenco oraz nauczymy się pod-stawowych rytmów, ruchów i kroków. Każda seniorita wykona i ozdobi swój własny wachlarz, a muchacho gigantyczne sombrero. Hasta la vista! Warsztat poprowadzą Olga Jałtoszuk i Eduardo Cardenas – tancerze i miłośnicy flamenco. Założyciele inicjatywy SONKIETE FLAMENCO promującej muzykę i kulturę flamenco w Polsce i poza jej granicami.

Zamknij oczy, dotknij sztuki, godz. 11, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny, zapisy mailowe
To cykl autorskich warsztatów edukacyjnych z zakresu sztuki współczesnej, designu, mediów, oraz różnorodnych technik plastycznych, inspirowany ciekawymi zawodami, postaciami, miejscami w Lublinie oraz twórczością artystyczną Elizy Galey. Gościem specjalnym spotkania będzie Sylwia Lasok, osoba bardzo energetyczna i pozytywna, która opowie o swojej pasji i miłości do muzyki. Dotkniemy różnych instrumentów, zobaczymy jak są zbudowane, zamkniemy oczy, razem pomuzykujemy, wsłuchamy się w różne dźwięki. Na zakończenie zajęć wykonamy instrumenty muzyczne.
NIEDZIELA

WYDARZENIE

XXV Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku, godz. 9.30, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Przegląd spektakli teatralnych artystów niepełnosprawnych w ramach Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku. O godzinie 11 będzie miał miejsce finał XXV Spotkań.

Charytatywny Wieczór, godz. 16, Galeria Malarstwa Polskiego - Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9, wstęp wolny
Wieczór charytatywny na rzecz mobilnego szpitala im. Mykoły Pyrohowa. Podczas wieczoru wystąpią ukraińscy artyści i będzie miała miejsce aukcja ikon oraz obrazów.

Koncert Krzysztof Dauszkiewicz, godz. 17, Studio Muzyczne Radia Lublin, Ul. Obrońców pokoju 2, bilety 40-60 zł.
Krzysztof Daukszewicz jest satyrykiem, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Studiował w WSP w Olsztynie. Od 1976 roku współtworzył kabaret Gwuść z którym zdobywał nagrody. W 1976 roku zadebiutował w I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim w autorskim programie kabaretowym "Dookoła Wojtek”, za który otrzymał II nagrodę. W roku 1978 przeniósł się do Warszawy, gdzie do 1981 występował w kabarecie "Na Pięterku” Związku Polskich Autorów i Kompozytorów. W latach 1979-84 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym zrealizował własny spektakl satyryczny "Dziury na drodze” oraz musical dla dzieci "Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983 – 86 prowadził wraz z Januszem Gajosem kabaret "Hotel Nitz”. Od roku 1986 do 1990 współpracował z kabaretem Pod Egidą.

Salsa i Samba Show, godz. 18, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Akademicka 15, bilety 50-80 zł.
Salsa i samba show” to półtorej godziny gorącej salsy, której nikt się nie oprze. Program wykonuje kubańska wokalistka Mili Morena z towarzyszeniem dynamicznej orkiestry eM Band. Mili Morena i orkiestra eM Band jest unikalnym połączeniem rytmów latino z polskim wykonawstwem. To, co wyróżnia go pośród innych zespołów, to postać głównej wokalistki zespołu – Mili Moreny. Mili urodziła się i dorastała na Kubie, ale od kilku lat mieszka w Polsce, rozwijając karierę muzyczną. Występowała na wielu festiwalach polskich i międzynarodowych.

Festiwal WSCHODY: Koncert Galowy, godz. 18, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, bilety 30-50 zł.
W pierwszej części Koncertu Galowego wystąpią Laureaci Festiwalu, Karolina Cicha i Czesław Śpiewa. Koncert rozpocznie jednak gościnny występ laureatki ubiegłorocznej edycji, Kingi Suchory z zespołem Poefonia. Podczas koncertu Karolina Cicha i Czesław Mozil wystąpią również w stworzonym specjalnie na tę okazję duecie.

Koncert Kameralny, godz. 19, Trybunał Koronny, Rynek 1
Koncert inspirowany papieskim przesłaniem św. Jana Pawła II.

Lublin Jazz Festiwal: Koncert Mike Stern Band, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 90-120 zł.
Mike Stern należy do ścisłej światowej czołówki gitarzystów jazzowych. Debiutował w Blood, Sweat & Tears, potem grał z Billym Cobhamem i Milesem Davisem. Od lat 80. skupił się na karierze solowej. Wśród muzyków, z którymi pracuje, znaleźli się Chick Corea, Herbie Hancock, Dennis Chambers, Billy Cobham, Marcus Miller, David Sanborn, Richard Bona, Bob Franceschini, Dave Weckl, Victor Wooten, Bob Berg, Mino Cinelu.

Koncert Wielkanocny, godz. 19.15, Kościół Braci Mniejszych Kapucynów ("Poczekajka"), Al. Kraśnicka 76
Projekt Ufam Tobie zrodził się w wyniku twórczej konfrontacji osobistego doświadczenia wokalistki z Psalmami Dawidowymi i Pieśnią nad pieśniami. Nowy projekt muzyczny Małgorzaty Hutek porusza głębią tekstów biblijnych, a także niezwykle interesującą warstwą muzyczną stworzoną przez samą wokalistkę. W projekt zaangażowana jest czołówka polskiej młodej sceny jazzowej. Psalmy w ich wykonaniu nabierają zupełnie nowych kolorów i znaczeń, stając się opowieścią

KINO

LGBT Film Festiwal: II Blok filmów krótkometrażowych, godz. 17, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.
Będzie można zobaczyć takie krótkometrażowe produkcje, jak: ”O Pacote”, ”Eden”, czy ”Wigs”.

LGBT Film Festiwal: "Zoe. Misplaced”, godz. 18.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.
Uporządkowane dotychczas życie Zoe zmienia się, gdy dziewczyna się zakochuje. W obliczu nowej miłości musi zmierzyć się z decyzjami, których skutki wpłyną nie tylko na jej niezależność, ale też na relacje z najbliższymi.

TEATR

”Książę i Żebrak”, godz. 17, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 17-42 zł.
W jednej z najgorszych dzielnic Londynu mieszka Tomek Canty –chłopiec, który żebraniem i kradzieżami musi zarabiać na rodzinę. W tym samym czasie na dworze królewskim żyje młody książę Walii Edward, syn Henryka VIII. Pewnego dnia zupełnie przypadkiem chłopcy się spotykają, okazuje się, że są niemal identyczni. W wyniku zamiany strojów książę trafia na bruk, a żebrak na salony. Jak poradzą sobie z nową rzeczywistością? Czy uda im się wrócić do normalnego życia, czy już zawsze będą musieli udawać kogoś, kim nie są?

”Skrzypek na dachu”, godz. 17, Scena Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Dobrzańskiego 3, bilety 40-55 zł.
"Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w "Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni.

”Vulva Lublin jest kobietą”, godz. 19, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny
Salon, kuchnia, sypialnia, łazienka. W tej na pozór realistycznej scenerii opowiemy Wam cztery historie. O kobietach w różnych wieku, z różnych miast i środowisk. Historie o miłości i zdradzie, ale przede wszystkim o tęsknocie i marzeniach. Marta, Maria, Aktorka, Asenefa. Zakopany w pieluchach pragmatyk, której życiem rządzi pech. Niespełniona poetka wciąż mieszkająca z matką. Aktorka z małego miasta, której nie przyjęli do szkoły, bo była za chuda. I ta, która nie urodziła, by nie sprowadzać na świat "drugiego takiego”.

WYSTAWY

Wernisaż fotografii Pawła Owczarczyka, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
Paweł Owczarczyk – fotograf – dokumentalista, przygodę z fotografią rozpoczął w 2001 r. W 2009 uruchomił autorskiego bloga "Oblicza jazzu”, pokazującego jego wędrówkę po świecie jazzu. Zdjęcia jego autorstwa pojawiły się w takich wydawnictwach jak: Wprost, Muzyk, Czas Kultury, oraz na płytach takich muzyków jak: Perry Robinson, Mark Tokar, Bobby Few, Klaus Kugel, Wacław Zimpel, Jarosław Śmietana, Piotr BOCIAN Cieślikowski, Robert Rasz, Konrad Kucz.

DLA DZIECI

TEATR

”Bobo BU”, godz. 16, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilet 15/20 zł.
Spektakl "Bobo BU” jest skierowany do dzieci od lat 6. Może stanowić ciekawe i merytoryczne wsparcie dla rodziców, którzy przeprowadzili już ze swoimi dziećmi pierwsze rozmowy na temat prokreacji. Spektakl nie ma na celu wyręczać rodziców, lecz kładzie nacisk na pogłębianie kompetencji komunikacyjnych, traktowanie dziecka jako pełnoprawnego partnera dyskusji, który ma prawo do zadawania pytań, w którym należy jak największy skarb pielęgnować kreatywność i umiejętność krytycznego myślenia.

”Skarb”, godz. 16, 17.30, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilet 30 zł.
Spektakl dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat w reżyserii Leszka Mądzika. Bohaterami przedstawienia stają się najmłodsi wi-dzowie. Zakładając wciąż nowe kolorowe maski, spotykają różne przygody, które doprowadzą ich do szczęśliwego końca. Tak o swoich inspiracjach mówi reżyser: "Świat budowany w czasie, w którym dorastamy, jest pełen tajemnic, fantazji i wyobraźni. Właściwie każdy dzień jest ilustrowany obrazami, które czytelne są tylko dla jego twórców. Pozbawione fałszu emocje wzruszają swoją autentycznością i szczerością.”

”Zły Pan”, godz. 17, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Chyba po raz pierwszy w literaturze dla dzieci tak mocno i dokładnie opisano sytuację rodziny obciążonej problemem agresji. Mama, tato i Boj – syn – borykają się z problemem agresji ojca, z którego w momentach "trudnych" wychodzi "zły pan", a dokładnie "źli panowie": ten co krzyczy, ten co bije, ten co niszczy meble, ale i ten, co płacze i potem przeprasza...

WARSZTATY

Labirynt doświadczalny: słodkie enzymy, godz. 12, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny
Dzieci dowiedzą się czym są enzymy i jakie są ich rodzaje. Zbadają metabolizm cukrów, takich jak skrobia, laktoza i sacharoza. Dowiedzą się co to jest reakcja hydrolizy i w jakich warunkach zachodzi, a także sami ją przeprowadzą.

Animacje, godz. 17, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, opłata 5 zł.
Poznamy tajniki tworzenia animacji – jednej z najbardziej pracochłonnych i kreatywnych technik pracy z obrazem. Podczas zajęć praktycznych postawimy pierwsze kroki w realizacji własnej animacji.

Komentarze 1

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 12:35
osobiscie polecam let me out ! bardzo fajna zabawa dla calej rodziny
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 12:35
osobiscie polecam let me out ! bardzo fajna zabawa dla calej rodziny
Zobacz wszystkie komentarze 1

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 1

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 10

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 3

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 30 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 182 39

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 2 13

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 49 54

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 3

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 17 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 18 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 42 11

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Kalendarz
maj 2018
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.