Imprezy

Imprezy we wtorek w Lublinie. Bitwa o kulturę z Joanną Szczepkowską

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 kwietnia 2015, 11:23

Wybrane imprezy i wydarzenia kulturalne we wtorek 21 kwietnia w Lublinie.

WYDARZENIE

Koncert Envee (Maciej Goliński), godz. 17, Tarasy Zamkowe Al. Unii Lubelskiej 2 – Galeria Studio, wstęp wolny
Envee (Maciej Golińśki) to jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich producentów. Muzyk, DJ, współzałożyciel legendarnego kolektywu Niewinni Czarodzieje. Jego nagrania, remixy i działalność twórcza zostały docenione przez polskich artystów oraz zagraniczne wytwórnie płytowe (m.in. Compost Records, Sonar Kollectiv, Playground). Envee jest także auto-rem kilkudziesięciu remixów dla polskich i zagranicznych artystów oraz autorem projektu Niedźwiedź w Lesie powołanego, gdzie występuje jako DJ wraz z muzykami grającymi na instrumentach.

Bitwa o kulturę, godz. 18, Teatr Stary, Jezuicka 18, wstęp wolny
Spotkanie z wybitną aktorką, zaczepną felietonistką i płodną pisarką. Rozmowa o tym, jak nie milczeć w sztuce, jak walczyć o siebie i jaki ślad po sobie trzeba zostawić. Co jest zwycięstwem artysty a co porażką? Co trzeba o sobie wiedzieć, żeby tworzyć? Gdzie zaczyna się i kończy intymność twórcy, co może a czego nie może o sobie powiedzieć, pokazać? Rozmowa o dwóch najnowszych książkach Joanny Szczepkowskiej – "Kto ty jesteś? Początek sagi rodzinnej” i "Wygrasz jak przegrasz (Autobiografia)”. Wprowadzenie do jej autorskiego spektaklu zatytułowanego "Pelcia”, zrealizowanego w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie-Nowej Hucie.

Sonic Phenomena: Lutto Lento + John Lake, godz. 20, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilet 10 zł.
Lutto Lento to pseudonim Lubomira Grzelaka, muzyka, DJ-a i promotora oraz założyciela wytwórni Sangoplasmo Records i Dunno Recordings. Jego muzyka to eklektyczna mieszanina stylów, muzyczne kolaże, których odgórne "zaszufladkowanie” jest z góry skazane na niepowodzenie. Wykorzystując syntezatory, obiekty i konstruowane przez siebie pętle taśmowe tworzy dźwiękowe kolaże, często oparte na głęboko analogowym rytmie. Zaś John Lake to eksperymentalny projekt muzyczny Łukasza Dziedzica, który przy różnych okazjach wciela się w rolę artysty, kuratora, twórcy projektu Lugozi, czy swego czasu również z Wojtkiem Kucharczykiem jako 1/2 duetu IRON NOIR. Wydał do tej pory w BDTA trzy wydawnictwa, "Sun Worshipers” EP, kasetę "King in Yellow” oraz bardzo dobrze ocenianą płytę "Carcosa”.

KINO

LGBT Film Festiwal:”Zoe Misplaced”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.
Uporządkowane dotychczas życie Zoe zmienia się, gdy dziewczyna się zakochuje. W obliczu nowej miłości musi zmierzyć się z decyzjami, których skutki wpłyną nie tylko na jej niezależność, ale też na relacje z najbliższymi.

LGBT Film Festiwal:”Boys Like Us”, godz. 20, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.
Rudolf – sprzedawca w księgarni, Gabriel – aktor, oraz barman Nicolas, mają ze sobą wiele wspólnego: wszyscy mają po-nad 30 lat, są gejami i neurotykami. Po kolejnym rozstaniu Rudolf postanawia wyjechać z Paryża. Pragnie uporządkować swoje życie, dlatego uważa, że najlepiej będzie, jeśli znów zamieszka na austriackiej wsi, z daleka od paryskiego chaosu. Gabriel i Nicolas podążają za Rudolfem nie spodziewając się, jak ciekawa to będzie podróż.

”Anton Corbijn. Na wylot”, godz. 19, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, bilety 8/10 zł.
Anton Corbijn to ikona współczesnej fotografii, a także znany reżyser filmów i wideoklipów muzycznych. Artysta unika nowoczesnej, pełnej przepychu techniki, preferując surowy, zimny styl, utrzymany w czarno-białej kolorystyce. "Samotność to mój najwierniejszy przyjaciel” – mawia człowiek, który może pochwalić się współpracą z takimi gwiazdami jak: Björk, David Bowie czy Nick Cave. Film pokazuje Corbijna w akcji – jak po raz kolejny reżyseruje teledysk U2 lub George'a Clooney'a w filmie Amerykanin. Widzimy jednak jak wysoką cenę przyszło mu za to zapłacić.

DLA DZIECI

WARSZTATY

Tajniki animacji, godz. 17.30, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, 30 zł/mc.
Uczestnicy zajęć uczą się "ożywiać” przedmioty, poznają różne techniki animacji poklatkowej, przygotowują scenariusze filmowe oraz tworzą krótkie sekwencje w technice plastelinowej.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna