Imprezy

Joel Grip i Pierrre Borel w Opium Cafe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 września 2011, 11:48

 (MATERIAŁY ORGANIZATORA)
(MATERIAŁY ORGANIZATORA)

W poniedziałek, 19.09, w Opium Cafe zagrają mistrzowie muzycznych improwizacji Joel Grip, kontrabasista i producent oraz Pierre Borel, kompozytor i saksofonista.

Joel Grip to jedna z najbardziej znanych osób na nowej europejskiej scenie improwizacji. Założył wytwórnię Umlaut Records, która skupia kreatywnych muzyków i promuję ich muzykę na scenach międzynarodowych. Od 2003 r. jest jednym z głównych organizatorów szwedzkiego festiwalu spotkań artystów Hagenfesten. Występował z takimi muzykami jak Peeping Tom, Kege SnĂś, Je Suis! czy SNUS. Gra też solowe koncerty w Europie, USA i Azji. Poza muzyką często współpracuje z wykonawcami tańca współczesnego i butoh, poetami, filmowcami i innymi artystami.

Pierre Borel koncentruje się na muzyce improwizowanej i eksperymentalnej. Muzyk występował w większości krajów europejskich, Japonii i USA. Regularnie gra z takimi artystami jak m.in. Tobias Delius, Hannes Lingens, Derek Shirley czy Didier Lasserre. Wspólnie z Florian'em Bergmann'em i Hannes'em Lingens'em tworzy kolektyw Umlaut Berlin, który w zeszłym roku wydał trzy albumy i zorganizował dwa festiwale muzyki improwizowanej. Ukończył Jazz-Institut w Berlinie na kierunku jazz.

Początek koncertu o godz. 21. Opium Cafe, ul. Langiewicza 169. Wstęp 10 zł. (kp)


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna