Imprezy

Kabaret Hrabi w Świdniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 grudnia 2008, 11:23

Kobiety to… A mężczyźni to… Ale babki mają… A faceci mają… I już wiecie, o czym będzie dziś (15.12) satyryczyć sławny zielonogórsko-warszawsko-cigacicki zespół.

Kabaret Hrabi znany jest z tego, że lubi podejmować w swoich programach tematy obyczajowe i społeczne. W przedostatnim spektaklu "Pojutrze” Joanna Kołaczkowska, Tomasz Mejer, Dariusz Kamys i Łukasz Pietsch zastanawiali się, jak w dalekiej przyszłości będą wyglądać miłość, rodzina, szkoła, aktorstwo, telefony komórkowe.

W jeszcze starszym, ale niedawno wydanym na DVD przedstawieniu "Hrabi Dracula” kabareciarze obśmiewali przede wszystkim absurdy codziennego życia na styku człowiek-instytucja, obywatel-państwo czy pacjent-lekarz.

Swój ostatni, piąty program "Kobieta i mężczyzna” poświęcili w całości płciom. - Obu po równo - dopowiadają. - Zwolennicy wyższości płci jednej nad drugą nie mają na co liczyć. Bo to, że różnice istnieją, nie ulega wątpliwości, ale żadna różnica nie czyni płci gorszą, lecz na pewno inną. Bo kobiety są takie... a faceci też, ale mniej. Za to faceci potrafią... a kobiety też, ale co innego.

Artyści zapewniają, że oglądanie programu w parze nie grozi rozpadem związku, ani cichymi dniami. I dodają: - W programie tym oswajamy widzów ze stereotypami na temat kobiet i mężczyzn, ukazujemy ludzką stronę wad, skłaniając jednocześnie do ich pokochania.

Zapowiada się zatem niemal rodzinna impreza w Świdniku. Śmiechowisko odbędzie się w kinie Lot. Początek o godz. 19. Bilety - w cenie 10 zł - do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Wyszyńskiego 14, oraz na miejscu, al. Lotników Polskich 24.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna