Imprezy

Kino i muzyka na Moście Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 czerwca 2013, 17:19

Bohater filmu „Graffitiger”, który wyreżyserował Libor Pixa
Bohater filmu „Graffitiger”, który wyreżyserował Libor Pixa

Na zabytkowym moście u wylotu ul. Zamojskiej 21 i 22.06 kolejne wydarzenia zorganizowane przez Centrum Kultury. W programie imprez, które mają łączyć – jak most – różne dzielnice i różne środowiska koncerty i projekcje.

W piątek, 21.06, godz. 21.00 – kIRk – koncert. kIRk to zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy trzech muzyków: Paweł Bartnik (elektronika), Olgierd Dokalski (trąbka) i Filip Kalinowski (gramofon).

O godz. 23.00 – Chinaski/Dyapanazy – After Party. Karol Chinaski, jeden z nielicznych w polsce dj'ów łączący takie gatunki jak: free jazz, muzyka konkretna, dark ambient, noise, glitch, abstract, industrial. W swych kompilacjach w odważny sposób posługuje się redukcjonizmem oraz czystym przypadkiem często spychającym go w trans-idiomatyczne formy ekspresji. Dyapanazy – uczeń Chinaskiego, nowa, jaśniejąca coraz bardziej gwiazda lubelskiej sceny didżejskiej.

W sobotę (22 czerwca) o godz. 21.00 – grają Czarne Lwy z Przedmieścia i zacznie się potańcówka.
Poza wydarzeniami na Moście Kultury na stałe funkcjonować ma przystań kajakowa, trampolina do skakania, stół do tenisa stołowego, stół do gry w piłkarzyki, różne gry i zabawy (scrabble, szachy, bierki, jenga, rummikub).
• • •

GRATISOWE OGLĄDANIE NAD RZEKĄ

(20 czerwca) o godz. 21 zaczyna się pokaz czeskich filmów animowanych. Kinoteatr Projekt zaprasza na Most Kultury u wylotu ul. Zamojskiej na filmy animowane, które powstały w Czechach od 2000 do 2010 roku. – W zestawie animacje doskonałe technicznie, różnorodne formalnie oraz pełne znanego i lubianego czeskiego humoru – zachęcają organizatorzy.

Czwartkowa projekcja ułożonych chronologicznie 13 tytułów to początek filmowych spotkań na moście.
Między 23 a 25 czerwca będzie tam można zobaczyć 21.edycję „Euroshorts 2012 Młodzi Filmowcy”.

Festiwal Euroshorts promuje młodych artystów, studentów, filmowców niezależnych. Prezentowane filmy wygrywają wiele innych prestiżowych konkursów, otrzymują nagrody BAFTA, są nominowane do Oscarów i triumfują na światowych festiwalach. Ważną częścią festiwalu jest pokaz taśmy „Amerykański Film Reklamowy” - reklam, które znalazły się w stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Reklamy na moście zobaczymy na zakończenie trzydniowych pokazów.

W niedzielę, poniedziałek i wtorek projekcje będą trwały po 90 minut i zawsze zaczynają się o godz. 21.
Wstęp wolny.
(agdy)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna