Imprezy

Lublin: Wydarzenia kulturalne we wtorek

Dodano: 1 września 2015, 14:16
Autor: Damian Drabik

Tureckie Gwiezdne Wojny
Tureckie Gwiezdne Wojny

WYDARZENIE

 

Wtorkowe spotkania z fantastyką, godz. 18, Dom Kultury Narnia, ul. Lwowska 12, wstęp wolny

Prelekcje, dyskusje, konkursy, gry – wszystko związane z szeroko pojętą fantastyką.  

Spacer kuratorski: Miasto bez Chmur, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Miasto bez Chmur to projekt, w którym 10 młodych artystów w oparciu o wcześniejsze przygotowanie merytoryczne i rozmowy z mieszkańcami ulic: Lubartowska, Zamoyska oraz 3 Maja przygotowują działania artystyczne odpowiadające na potrzeby i marzenia mieszkańców. Powstałe obiekty będą posiadać nie tylko walor artystyczny, ale wpłyną również na estetykę przestrzeni ulic.

 

TEATR

 

Spektakl: „Tata ma kota (albo Poczytaj mi tato)”, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 20/30 zł.

„Tata ma kota” Szymona Bogacza w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego jest głosem ojców samotnie wychowujących swoje dzieci. Głosem ojców, którzy dzieci swoich zostali pozbawieni, próbujących zrozumieć swoją sytuację, ułożyć sobie życie pomiędzy dzieckiem, a Tą Której Od Dawna Nie Ma, czyli byłą żoną i na zawsze matką dziecka. „Tata ma kota” jest subiektywnym spojrzeniem na problem rozpadających się małżeństw i dzieci, do których ojcowie zazwyczaj tracą swoje naturalne prawa. Pomimo męskiego punktu widzenia, sztuka Bogacza jest przede wszystkim… komedią. Bo tylko przez śmiech ojcowie mogą oswoić cały ten swój tragicznie śmieszny los.

 

KINO

 

Najlepsze z najgorszych – „Tureckie gwiezdne wojny”, godz. 20.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się całości, a także zaangażowanie i pasja autorów -to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.

 

WYSTAWA

 

Wernisaż wystawy prac Katarzyny Zięby, godz. 17, Kawiarnia & Księgarnia "Między Słowami", ul. Rybna 4/5

Katarzyna Zięba – ukończyła trzyletnie Studium Rysunku i Grafiki w Jastrzębiu-Zdroju, w pracowni dra Piotra Bąka, wykładowcy Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych oraz roczną szkołę Dekoratora Wnętrz w Lublinie. Brała udział w 3 wystawach zbiorowych. Autorka indywidualnej wystawy pt. "Prace studyjny",zorganizowanej w Galerii 31 MBP w Lublinie. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, projektami tatuaży oraz rękodziełem.

 

WARSZTATY

 

Warsztaty kuchni gruzińskiej, godz. 17, Caffe Trybunalska, ul. Rynek 4

Warsztaty kuchni gruzińskiej dla Vipów, dziennikarzy i blogerów. Prowadzi Nana Kolbaia (Gruzja).

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna