Imprezy

Ostatni weekend wakacji na Moście Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 sierpnia 2013, 12:50

 (Łukasz Dudkowski/ archiwum)
(Łukasz Dudkowski/ archiwum)

Letnia Milonga, pokazy filmowe Euroshots, koncert Sekta Denta, potańcówka z Czarnymi Lwami z Przedmieścia. Program na 28 - 31.08.2013.

28.08 (środa)

godz. 20.00 - Letnia Milonga - taniec

Cykliczna impreza taneczna przy pięknym tangu argentyńskim serwowanym przez dj Rafała. W trakcie imprezy odbędzie się krótka lekcję podstaw kroku tanga argentyńskiego.

29.08 (czwartek)

godz. 20.00 - Studnia w plenerze - spotkanie
godz. 21.00 - Euroshorts Lato 2013 - pokaz filmów

Europejski Festiwal Fabuły, Dokumentu i Reklamy "EUROSHORTS 2010" prezentuje wielkie hity i filmy znanych twórców, a także prace debiutantów i studentów szkół filmowych. Łącznie blisko 60 krótkich filmów z dwudziestu krajów, wyłonionych z ponad 200 zgłoszonych do konkursu w czterech kategoriach: film fabularny, animacje, dokumenty, filmy eksperymentalne. Najciekawsze filmy wybrała komisja selekcyjna pod przewodnictwem znakomitego operatora i wykładowcy Andrzeja Musiała. W tym roku przeważają tematy lekkie, rozrywkowe, młodzieżowe, ale sporo jest też poważnych refleksji.

30.08 (piątek)

godz. 19.00 - Sekta Denta - koncert
Instrumentalny kwartet od pięciu lat działający na lubelskiej scenie muzycznej. Twórczość zespołu jest wypadkową kilku gatunków, takich jak: jazz, rock progresywny i alternatywny, muzyka filmowa, post-rock, ambient, a nawet metal. Jesienią muzycy będą świętować premierę debiutanckiej płyty nagranej w Electric Eye Studio w Szubinie pod Bydgoszczą.
godz. 20.30 - Sex Machine Band - koncert
Funk, soul, groove & jazz - Sex Machine Band to studyjna i koncertowa petarda z naoliwioną sekcją rytmiczną i dętą, doprawiona oryginalnym stylem gitarzysty oraz surowym wokalem. Muzycy grupy zdobywali doświadczenia na takich imprezach jak R-16 Korea World B-Boy Masters Championships, Jazz Bez czy Przystanek Woodstock.

godz. 22.00 Dj Blekot i Pantal - after party
After party pierwszego dnia LFG:All My City. Po wernisażu wystawy w "All My City....Urban Landscapes through the Eyes of Graffiti Writers" w Brain Damage Gallery zapraszamy na gościnne występy muzyczne dwóch osób, które odegrały kluczową rolę w stworzeniu sceny graffiti w Polsce: Dj Blekot i Pantal. W programie:hip hop, troche tropikalizmów, trochę elektroniki - ogólny clash jak to mówią.

31.08 (sobota)

godz. 20.00 - Czarne Lwy z Przedmieścia - potańcówka

Czarne Lwy z Przedmieścia to lubelski zespół, który kontynuuje muzyczne tradycje lat 60. i 70. Na niepowtarzalny styl zespołu ma wpływ nie tylko długoletnia współpraca i doskonałe zrozumienie muzyków, ale także umiejętność grania zabaw, które zadowolą najbardziej wymagającego słuchacza. Pielęgnują honor dobrego, weselnego muzyka, odrzucając ułatwienia, jakie przyniosły nowe elektroniczne wynalazki. Grają wyłącznie na instrumentach akustycznych. Ich brzmienie przywodzi na pamięć potańcówki, dancingi i wesela sprzed 30 lat.

godz. 23.00 - Radio Luxemburg - after party
Spiker radiowy: Józef Szopiński jr i dj Grajek Krawiec zagrają na żywo radiową audycję opartą na legendarnej liście przebojów "Top Twenty" Radia Luxembourg. W latach PRL-u "Wolna Europa" była dla Polaków intelektualnym oknem na świat. Radio Luxembourg było muzycznym wehikułem, który przesyłał do "szarej" Polski Ludowej największe i najświeższe przeboje grane na całym świecie. "Luxy" codziennie przebijało się przez "żelazną kurtynę" i docierało do tysięcy Polaków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna