Imprezy

Piknik w Żurawlowie: R.U.T.A., Junior Stress, Roots Defender

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 maja 2014, 12:13

R.U.T.A., Junior Stress, Nasty Groove i Roots Defender zagrają w weekend 31 maja - 1 czerwca na pikniku edukacyjno-kulturalnym we wsi Żurawlów (woj. lubelskie).

W programie m.in.: warsztaty ogrodnicze, koncerty, spotkania o tematyce społecznej i ekologicznej, wystawa zdjęć, a także gry i zabawy dla dzieci. Wydarzenie ma charakter non-profit.

Od ponad roku mieszkańcy wsi Żurawlów protestują przeciw działaniom międzynarodowego koncernu wydobywczego Chevron. Firma próbuje przeprowadzić badania dotyczące zasobów gazu łupkowego w sąsiedztwie pól uprawnych i gospodarstw domowych.

Głównym celem nadchodzącego wydarzenia jest wsparcie swoją obecnością protestujących rolników, a także wspólna nauka i zabawa.

Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w koncertach, pokazach, wystawie zdjęć, warsztatach, a także poznać tajniki pieśni buntu, tłoczenia oleju z rzepaku czy tradycyjnych robótek ręcznych.

Organizatorzy starali się stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń i informacji na temat problemów globalnych oraz ich kontekstu lokalnego. Do akcji włączyli się niezależni działacze społeczni i ekologiczni z Polski oraz zza granicy. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele organizacji takich jak Instytut Globalnej Odpowiedzialności czy holenderskiego Instytutu TNI (Transnational Instutute), a także zespoły takie jak: R.U.T.A., Junior Stress, Nasty Groove czy Roots Defender.

Dla rodzin z dziećmi organizatorzy zaplanowali blok zabaw edukacyjnych zatytułowany Eko-ścieżka, przygotowany z myślą o najmłodszych spacer z biologiem oraz zabawy zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury.

Od piątku 30 maja do 1 czerwca 2014 roku uczestnicy będą mogli skorzystać z pola namiotowego.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna