Imprezy

Po jamajsku w ACK i w Hollywood Cafe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 kwietnia 2010, 12:12

"Massa” i "Jamaican Night”, dwie dobrze rokujące balangi w klimatach jamajskich, odbędą się w poniedziałek (5.04) w Lublinie.

Miłośnicy klimatów reggae'owych i okołoreggae'owych będą mieli twardy orzech do zgryzienia. Obie imprezy startują o godz. 21 w mocno oddalonych od siebie miejscach, a na jednej i drugiej warto być.

Na scenie przykawiarnianego holu Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka” wystąpią znakomici selektrorzy Ras Sepomatik i Check All oraz najpopularniejszy obecnie wokalista krajowej sceny reggae'owo-dancehallowo-raggamuffinowej Junior Stress.

Cała trójka to lublinianie związani z Love Sen-C Music. Ras Sepomatik i Junior Stress są członkami legendarnego soundsystemu. Check All, członek Priorytet Soundsystem, na reggae'ową scenę wszedł dzięki spotkaniu Silver Dreada z LSM.

Junior Stress, Ras Sepomatik i Check All udowodnili wieloma bibami, że potrafią rozpalić każdy parkiet do czerwoności. Fanom jamajskich klimatów powinny sporo mówić takie tytuły jak "Lublin Reggae Stolica!”, "Archiwum bitu”, "Reggae Relax” czy "RozpierDhal”.

Teraz wystąpią na inauguracyjnej imprezie nowego cyklu "Massa”, skierowanego do miłośników ostrego balowania w klimatach reggae'owych, dancehallowych, funkowych, nujazzowych i drumandbassowych.
Adres: ul. Radziszewskiego 16. Bilety po 10 zł.


W coraz lepiej poczynającej sobie na niwie imprezowej Hollywood Cafe wystąpią natomiast BST i Matys. Pierwszy jest lubelskim selektorem i animatorem, który ma na koncie organizację takich cyklicznych melanży jak "Caribbean Night” i "Big Up Selecta!”. Drugi to selektor i członek Revolda Sound z Krakowa.

BST w swoich setach prezentuje dużo klasyki z lat 1970–90 (roots, rub a dub) oraz wybuchowy raggamuffin. Sety Matysa to szeroki przekrój muzyczny od korzeni reggae przez modern roots do najnowszych dancehallowych brzmień.

Lublinianin i krakowianin będą nakręcać bibę zatytułowaną "Jamaican Night”. Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 17. Bilety po 5 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna