Imprezy

Spotkania z dokumentem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2011, 10:52
Autor: am

W dniach 10, 11, 17 i 18 maja zobaczymy kolejne filmy w ramach cyklu spotkań z dokumentem „Kino bez barier - dokument wokół nas”. Hasło przewodnie najbliższych czterech spotkań to „Widziane przez obiektyw”.

Na ekranie pojawią się m.in. filmy wybitnych dokumentalistów polskich (Dobrowolski, Zmarz-Koczanowicz) i zagranicznych. Filmy wybrał Henryk Urban, który po projekcjach poprowadzi dyskusję.

Dziś (wtorek, 10 maja) projekcja „Portrecisty” w reż. Ireneusza Dobrowolski. 52- minutowy film z 2005 roku opowiada historię fotografa Wilhelma Brasse, który robił portrety nawet w Auschwitz – po kilka tysięcy miesięcznie robił ich nawet. Po wojnie nie był w stanie wziąć aparatu do ręki.

Natomiast środowe spotkanie będzie poświęcone wybitnemu polskiemu reżyserowi. Zobaczymy dokument Marii Zmarz-Koczanowicz „Kieslowski-still alive” z 2007 roku i „Z punktu widzenia nocnego portiera” – jedno z najlepszych dzieł Kieślowskiego.

A za tydzień: jeden z najbardziej kontrowersyjnych obrazów w historii kina niemego „Haxan” w reż. Benjamin Christensen (wtorek, 17 maja) i Pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny w dziejach kinematografii „Nanook of the North” w reż. Robert Flaherty (środa, 18 maja).

Wszystkie spotkania w Warsztatach Kultury przy ul. Popiełuszki 5 (sala nr 8) rozpoczynają się o godz. 18. Wstęp wolny. (AM)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna