Imprezy

W Czekoladzie: Potańcówka z FakJu Soundsystem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2010, 08:03

FakJu Soundsystem – nazwa formacji, która wystąpi w sobotę (25.09) w Czekoladzie, nie brzmi zachęcająco. Ale nie zrażajcie się.

FakJu to nieco prowokacyjna gra sylab, stworzona w nadziei, że odbiorcy przyjmą ją z przymrużeniem oka. Brzmi jak angielski wulgaryzm, ale nie powstała jako jego fonetyczny zapis i nie wyraża stosunku tak nazywających się do publiczności. Jest zbitką pierwszych sylab pseudonimów, jakimi posługują się artyści tworzący FakJu Soundsystem.

Pierwszy to Fakto – didżej, o którym mówi się, że czerń zamienia w złoto. Chodzi o to, że mistrzowsko miksuje czarne rytmy. Do swoich setów wybiera znakomite piosenki (lub same riddimy) dancehallowe, reggae'owe, funkowe, R&B i hiphopowe. Numery szereguje i łączy tak, że różnorodność gatunkowa ma same zalety i wszyscy ciągle dobrze się bawią. Najbardziej wymagający odbiorcy jarają się oryginalnymi skreczami i innymi technicznymi sztuczkami gramofonisty.

Drugi dawca sylaby to Jupik – człowiek, który z hypemana, uzupełniającego nawijki raperów, wyrósł na jednego z najlepszych lubelskich wokalistów. Koleś śpiewa bardzo energetycznie i wyjątkowo zajmująco i tak też się porusza. Ma rzadki na naszej scenie magnetyzm, mocno pobudzający zmysły słuchu i wzroku publiczności. Wykonuje głównie dancehall, reggae, funk i R&B. Pisze fajne teksty piosenek.

W ostatnich miesiącach Jupik bardzo zaangażował się w działalność reggae'owego zespołu Herba Micze. Zajął się też solowymi nagraniami. Inne rzeczy odsunął na bok. Na przykład FakJu Soundsystem, który stworzył z Fakto zanim dołączył do kapeli Marcina Wójcika. Ale oto duet powraca na klubową scenę. W ostatnią sobotę września, czyli ostatnią sobotę wakacji studenckich, w lubelskiej Czekoladzie zabrzmią taneczne riddimy miksowane przez Fakto i pogodne wokale wykonywane przez Jupika.

Nic lepszego dla zwolenników czarnych klimatów na ten dzień się nie szykuje. Więc kierujcie się około godz. 21 na Krakowskie Przedmieście 19.

Wstęp za 10 zł.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna