Imprezy

W Graffiti: LSM Dancehall Queen Contest 2011

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lutego 2011, 11:50

W piątkowy wieczór (25.02) o godz. 21 rozpoczną się Wybory Królowej Parkietu 2011. Szósta edycja Bogle Memorial będzie poświęcona tancerzowi z Jamajki (Mr Wacky), który zmarł sześć lat temu.

Uczestniczki tanecznego konkursu będą walczyć w pięciu rundach. Umiejętności tancerek będzie oceniać Ula "Afro” Fryc, Wiktoria "wiola” Wolska, King Stress, Rasta Sepomatik.

Królowa parkietu otrzyma nagrody rzeczowe i finansowe. Konkurs ma poprowadzić Dancehall Mask-Rah! Wstęp na to wydarzenie kosztuje od 20 do 30 złotych.

Panie, które zechcą wystartować w konkursie powinny wysłać zgłoszenia na adres: queen@chonabibe.pl.

Przedsprzedaż biletów: Monument Skate Shop (Krakowskie Przedmieście), Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13).

Regulamin oraz zasady contestu:

Runda 1. "Walk Di Danceflor” Prezentacja Uczestniczek
Dziewczyny zaprezentują się w najpopularniejszym kroku tanecznym polskich parkietów ubiegłego roku "Skip To My Lou”. Podkład muzyczny to mix utworów: Serani & Ding Dong "Skip To My Lou” oraz RDX –" Skip”

Runda 2. "Show Me Bogle Style”
Wszystkie uczestniczki zatańczą kolejno do utworu: RDX -"Out & Bad” . Zespół zadedykował ten kawałek Bogle-wi. Wymieniona jest w nim pewna ilość kroków autorstwa Mistrza. Za każdy rozpoznany i wykonany krok komisja przyzna punkt . W rundzie tej oceniany będzie także strój a'la Bogle. Do kolejnego etapu przejdzie max. 7 dziewczyn z największą ilością punktów. Czas 2 min.

Runda 3. "Slow Wine”
To najbardziej oczekiwana przez męską widownię część konkursu. Do kolejnego mixu dwóch utworów: Buju Banton” Bogle Style” i Movado & Stacious " Come Into My Room”, startujące dziewczyny powinny umiejętnie podkreślić różnicę pomiędzy starą a nową szkołą "Slow Wine” a także zinterpretować zmieniającą się linię melodyczną. Po tej konkurencji komisja wybierze 5 tancerek do przedostatniej rundy. Czas 2 min.

Runda 4. "Zagadka-rekwizyt”
Runda jest grą skojarzeń. Tancerki kolejno losują rekwizyt, który jednoznacznie powinny skojarzyć z konkretnym krokiem. W tym wypadku riddim nie będzie podpowiedzią. Wszystkie uczestniczki ”rozwiążą zagadkę” do "Punnany” riddim. Czas 30 sek.
Przykładowo: wylosowana skakanka = ”Skip To My Lou”

Runda 5. " Hard Core Pon Di Flor” Finał.
Finalistki zatańczą do "Pussy Anthems”. Mocne teksty i maksymalnie energetyczne riddimy, wszystko po to żeby dziewczyny mogły się wyszaleć na scenie i pokazać jak wiele energii i umiejętności posiadają.

Przygotowane przez komisję utwory to: Vybz Kartel – "Tic Toc” , Aidonia –" Hot Fuck”, Beenie man – "Wine Guh Down”. Finalistki zatańczą na zmianę do poszczególnych utworów. Czas 1.5 min/utwór.

Po wszystkim komisja przyzna tytuł oraz nagrody. Wystrzeli szampan i konfetti, a cała sala meksykańską falą odda pokłon Nowej Królowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna