Imprezy

Warsztaty, spotkania, wieczór poetycki. Imprezy we wtorek

Dodano: 30 czerwca 2015, 09:13
Autor: Damian Drabik

Gdzie warto się wybrać we wtorek w Lublinie? Zajrzyjcie do kulturalnego rozkładu jazdy.

WYDARZENIE

Wieczór poetycki Jana Arczewskiego, godz. 17, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie - Filia nr 16, ul. Kasztanowa/1

Bitwa o kulturę: Wielkie Żarcie, godz. 18, Teatr Stary, Jezuicka 18, wstęp wolny

Fenomen popularności jedzenia, gotowania, programów kulinarnych, kulinarnych blogów, książki poświęcone kuchni, gotowaniu i dietom stanowią przygniatającą część oferty wydawniczej, w telewizjach mamy wyspecjalizowane kanały kulinarne, kucharze stają się celebrytami, a ich pozycja społeczna jest dziś wyższa niż pozycja artystów, malarzy, pisarzy, reżyserów, aktorów. Zdawać by się mogło, że społeczeństwo nie zajmuje się niczym innym niż gotowaniem, obżeraniem się a potem stosowaniem diety zgodnie z najnowszymi modami. Czy kuchnia zajęła miejsce biblioteki, muzeum, filharmonii, teatru? Wszak gotowanie w takiej formie jakie dziś znamy jest przede wszystkim spektaklem.

WARSZTATY

Warsztaty teatralne: Lato w dolinie Muminków, godz. 10, Teatr im. H. Ch Andersena, ul. Dominikańska 1

Warsztaty teatralno - plastyczne dla dzieci, których tematem, rzecz jasna, będą Muminki i ich przygody. Nasi instruktorzy przygotowali dla was szereg zadań, które przybliżą wam historie małych fińskich trolli, podejrzanych i spisanych przez samą Tove Jansson. Jednocześnie będzie to okazja, aby pokazać wam na czym polega trudna sztuka animacji przedmiotów i lalek na scenie. W dwóch zespołach warsztatowych zbudujecie scenografię oraz przygotujecie muminkowe pacynki, które w finale wezmą udział w zagranym przez was spektaklu.

Warsztaty rysunku, godz. 17, Frutti di Mare Czwartaków 4, cena 10 zł./spotkanie

Nie umiesz rysować? Chciałbyś rysować? Chciałbyś doświadczyć magicznej chwili, w której dzięki pracy Twoich rąk na papierze pojawia się COŚ? Na przykład… krzak? regał? widły? klarnet? A może po prostu chcesz poprawić dotychczas zdobyte umiejętności, szlifować je tak, by osiągnąć perfekcję? Nie ważne jaki cel Ci przyświeca – zapraszamy na zajęcia z rysunku dla początkujących i zaawansowanych.

Warsztaty z tworzenia instrumentów, godz. 17, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Uważamy, że instrumentem może być każdy przedmiot, a muzyka jest zbiorem dźwięków. Właśnie dlatego pragniemy przekonać uczestników o muzycznych właściwościach przedmiotów użytku codziennego. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zapoznać się z technikami muzyki improwizowanej, zbudować proste instrumenty muzyczne oraz nauczyć się gry na nich.

LSS Warsztaty Komiksu, godz. 17.30, nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11, wstęp wolny

Podczas warsztatów opowiemy o tym czym jest komiks, jak można opowiadać historie i emocje za pomocą rysunku, poćwiczymy praktyczne rysowanie krótkich historyjek obrazkowych. Powstałe komiksy zostaną zaprezentowane na wystawie w przestrzeni publicznej. Na zajęcia zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku.

Czytaj więcej o: Lublin kultura imprezy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna