Inne

200-lecie urodzin Tarasa Szewczenki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2014, 11:07

Lubelskie uroczystości z okazji 200-lecia urodzin Tarasa Szewczenki, organizowane przez Towarzystwo Ukraińskie, Prawosławną Diecezję Lubelsko-Chełmską oraz Zakład Filologii Ukraińskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, odbędą się w niedzielę 2 marca 2014 r.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00 uroczystą panachydą (nabożeństwo żałobne) za duszę Tarasa Szewczenki, której przewodniczyć będzie Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski Abel (cerkiew parafialna parafii prawosławnej pw. św. metropolity Piotra Mohyły, ul. Dolińskiego 1). Następnie w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16 - Sala Widowiskowa) o godz. 17.00 odbędzie się Uroczysty koncert z okazji 200-lecia urodzin Tarasa Szewczenki. W programie koncertu: wykład dra Andrija Sawencia o Tarasie Szewczence, program artystyczny w wykonaniu uczniów Ukraińskiej Szkoły Niedzielnej w Lublinie z międzyszkolnych i międzyprzedszkolnego zespołów nauczania języka ukraińskiego, pieśni do słów Tarasa Szewczenki w wykonaniu ukraińskich studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, program artystyczny w wykonaniu studentów filologii ukraińskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, koncert Ukraińskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ranok” z Bielska Podlaskiego. Wstęp wolny.

Program uroczystości

GODZ. 16 CERKIEW PARAFIALNA PARAFII PRAWOSŁAWNEJ PW. ŚW. PIOTRA (MOHYŁY) W LUBLINIE (UL. DOLIŃSKIEGO 1) Uroczysta panachyda (nabożeństwo żałobne) za duszę Tarasa Szewczenki, której przewodniczyć będzie Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski Abel GODZ.17 AKADEMICKIE CENTRUM KULTURY UMCS „CHATKA ŻAKA” (UL. RADZISZEWSKIEGO 16) - SALA WIDOWISKOWA Uroczysty koncert z okazji 200-lecia urodzin Tarasa Szewczenki W programie: - wykład dra Andrija Sawencia o Tarasie Szewczence, - program artystyczny w wykonaniu uczniów Ukraińskiej Szkoły Niedzielnej w Lublinie z międzyszkolnych i międzyprzedszkolnego zespołów nauczania języka ukraińskiego, - pieśni do słów Tarasa Szewczenki w wykonaniu ukraińskich studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu - program artystyczny w wykonaniu studentów filologii ukraińskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, - koncert Ukraińskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ranok” z Bielska Podlaskiego, - wystąpienia oficjalnych gości. CZYTANIE SZEWCZENKI NA SKWERZE SZEWCZENKI Dokładnie w 200. rocznicę urodzin Tarasa Szewczenki w niedzielę 9 marca 2014 roku o godz. 12 na skwerze im. Tarasa Szewczenki w Lublinie (róg ulic Ruskiej i Podzamcze) będziemy wspólnie czytać poezję Tarasa Szewczenki. Zapraszamy!
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: taras szewczenko
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna