Inne

24 godziny z fotografią

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2012, 15:32
Autor: red

W sobotę i niedzielę (15–16 września) w Lublinie będą całodobowe warsztaty fotograficzne. Zaczęły się już zapisy. Impreza zakończy się konkursem z nagrodami.

– Kto chce brać udział powinien tylko wysłać mejla zgłoszeniowego (kazimierz@umcs.pl). Opłata wynosi 20 złotych i jest to koszt dwóch obiadów, które zapewniamy uczestnikom. Reszta gratis. Pracujemy serio 24 godziny i organizujemy także nocleg w szkole przy ul. Farbiarskiej ale nie sądzę, żeby był czas na spanie ¬ mówi Jerzy Lużyński z Centrum Kultury w Lublinie, organizator 24 godzin z fotografią.

Organizatorzy nie stosują selekcji chętnych, liczy się kolejność zgłoszeń. Przewidują, że w zajęciach weźmie udział około setki młodych osób. Można trzymać pierwszy raz w ręku aparat albo fotografować od wielu lat – każdy skorzysta z warsztatów.

Wszystkie dotychczasowe edycje odbywały się w Kazimierzu Dolnym. Teraz, po raz pierwszy warsztat organizowany jest w Lublinie. I do grona organizatorów warsztatu dołącza Zespół Szkół nr 11 z ul. Farbiarskiej 8 w Lublinie (tam będzie baza noclegowa uczestników, nawet tych, którzy mieszkają w Lublinie).

– Sobotnio-niedzielne spotkanie będzie okazją do rozwinięcia fotograficznej pasji poprzez zdobycie rzetelnej wiedzy teoretycznej – 7 wykładów prowadzonych przez wykładowców uczelni wyższych, oraz praktycznej – 7 plenerów miejskich – zapowiadają organizatorzy.
W programie między innymi: percepcja widzenia, budowa aparatu fotograficznego, fotografia w przekazie publicznym, wystawiennictwo.

Zajęcia teoretyczne będą się w lubelskim Ratuszu – w sali obrad Rady Miasta Lublina. Plenery głównie na terenie Starego Miasta (bazylika i klasztor Dominikanów, dziedziniec zamku, Trybunał Koronny), lubelskie teatry i wiele innych historycznych miejsc.

Imprezę już po raz czwarty organizują wspólnie: Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym, Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego, Centrum Kultury w Lublinie oraz Fundacja Ochrony i Promocji Dóbr Kultury NIKE. W tym roku do grona organizatorów warsztatu dołącza Zespół Szkół nr 11 w Lublinie.

Co musisz mieć
Każdy uczestnik powinien posiadać: własny cyfrowy aparat fotograficzny z czystą kartą pamięci, naładowaną baterię oraz ładowarkę do aparatu, w miarę możliwości statyw.
Uczestnicy nie wracają na noc do domu. Każdy powinien mieć śpiwór i karimatę oraz suchy prowiant i napoje na noc.

Zapisy i informacje
Warsztat zaczyna się 15 września o godzinie 12.00 – zbiórka uczestników uprzednio zarejestrowanych drogą mailową – kazimierz@umcs.pl – od godz.11 w Zespole Szkół nr 11 przy ul. Farbiarskiej 8. Kończy się w niedzielę 16 września o godzinie 14.00.

Zgłoszenie mailowe powinno zawierać: imię, nazwisko i adres uczestnika, nazwę szkoły i klasy. Osoby nieletnie doręczają na zbiórce pisemną zgodę rodziców.

Uczestników obowiązuje wpisowe w wys. 20 zł. (płacą na zbiórce). Organizatorzy zapewniają uczestnikom 2 obiady. Nocleg na terenie Zespół Szkół nr 11 przy ul. Farbiarskiej 8.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna