Inne

800 osób przyjdzie na wykład Jana Gehla

  Edytuj ten wpis

22 października o godz. 17 w auli Wydziału Prawa UMCS w Lublinie (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5) rozpocznie się wykład Jana Gehla, jednego z najsłynniejszych urbanistów na świecie. Chętnych jest więcej niż miejsc na sali.

Profesor Jan Gehl to wybitny duński architekt i urbanista, propagator koncepcji humanistycznego rozwoju miast i autor projektów zmian w przestrzeni miejskiej m.in. Nowego Jorku i Moskwy.

Właśnie zakończyła się internetowa rejestracja na spotkanie pt. "Jak tworzyć miasta przyjazne ludziom”. Darmowe wejściówki pobrało 800 osób. Tych, którzy się na nie załapali, organizatorzy zapraszają na transmisję wykładu na żywo w auli "A” Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

Wizyta Jana Gehla w Lublinie jest głównym punktem obchodów Roku Jana Gehla ogłoszonego przez Radę Kultury Przestrzeni.

Więcej informacji i relacje z wydarzeń: www.rokjanagehla.ulublin.eu

Program wizyty Jana Gehla w Lublinie

22 października, środa

Przyjazd Profesora Jana Gehla do Lublina z Krakowa (po południu)

17.00 - spotkanie otwarte (wykład i promocja książki), Aula Uniwersytecka UMCS, Wydział Prawa, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5

23 października, czwartek

Wizja terenowa miasta, wybranych miejsc problemowych (rano)

Warsztaty dla pracowników Urzędu Miasta Lublin (po południu)

Spotkanie ze środowiskiem Kultury Przestrzeni, Pieszym Lublinem, społecznikami itp., ilość miejsc ograniczona do ok. 50 (zaproszenia, kontakt: Jan Kamiński jan.t.kaminski@gmail.com); prawdopodobne miejsca - Dom Słów na Żmigrodzie lub Brama Grodzka. Tematem będzie współpraca Jana Gehla z miejskimi aktywistami i jego rady dla takich środowisk (wieczorem)

24 października, piątek

Spotkanie zamknięte z władzami miasta, rozmowy o ewentualnej współpracy w Ratuszu (przed południem)

Briefing prasowy oraz happening "Pierwszy krok” na uroczyste rozpoczęcie projektu "Miasto dla Ludzi. Lubelskie standardy infrastruktury pieszej” - pl. Łokietka przed Ratuszem (wczesne popołudnie)

Wystawy towarzyszące:

* Prace studentów II stopnia Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego z trzech lat zajęć nt. kształtowania krajobrazu miast wykonywane w oparciu o zalecenia Jana Gehla. (Hol przy Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS)

* Wystawa The Good City przygotowana przez Ambasadę Danii (Poczta Główna)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Jan Gehl
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna