Inne

Akademia Odkryć Fotograficznych: Marek Lapis w CK

Dodano: 7 września 2016, 10:42
Autor: Damian Drabik

fot. Marek Lapis
fot. Marek Lapis

W sobotę, 10 września w Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z cenionym i uznanym fotografem Markiem Lapisem. Spotkanie w ramach Akademii Odkryć Fotograficznych odbędzie się o godz. 12.30.

Marek Lapis, rocznik 1968, mieszka w Koziegłowach koło Poznania. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią dokumentalną, reportażem i szeroko pojętą fotografią społeczną. Jest laureatem prestiżowych konkursów fotograficznych. W fotografii interesuje go przede wszystkim człowiek i jego emocje. Fotografując innych, poznaje coraz bardziej siebie. Fotografia dla niego jest po pierwsze pasją, a po drugie profesją.

Podczas sobotniej Akademii nie zabraknie także dodatkowych atrakcji. Wydarzenie startuje już o godz. 11 pokazem Maksa Skrzeczkowskiego. Organizatorzy zaplanowali również prezentację oraz finisaż wystawy ZOOM-ików.

Akademia Odkryć Fotograficznych adresowana jest do wszystkich osób, dla których fotografia jest czymś ważnym; chcących poszerzać swoje horyzonty myślowe; nie bojących się ambitnych i trudnych wyzwań. Celem Akademii jest rozwój umiejętności, wiedzy i świadomości fotograficznej oraz uwrażliwianie uczestników na ważną rolę, jaką zajmuje fotografia we współczesnych mediach. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Program:

godz. 11-11.50 – „Czy rzeczywiście ludzka wyobraźnia i wszechświat są nieskończone”– pokaz Maksa Skrzeczkowskiego

godz. 11.50-12 – „Maski pamięci emocji ” - Janusz Wlizło z wychowankami z KMF "Zoomik" budzą uśpione endorfiny – prezentacja

godz. 12-12.30 – finisaż wystawa ZOOM-ików

godz. 12.30-14.30 – „Fotodokument - co dalej?” - spotkanie z Markiem Lapisem

godz. 15 – dla chętnych kameralne spotkanie "U ZŁOTNIKA" lub w "TRYBUNALSKIEJ"

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna