Inne

Andrzej Stasiuk będzie pisał o Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 listopada 2011, 13:35

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Najbardziej rozpoznawalny polski pisarz w Europie zamieszkał w Lublinie, żeby o nim napisać.
W czwartek, 17.11 o godz. 17.30 spotka się ze swoimi fanami w Kawiarnio – Księgarni Spółdzielnia przy. ul. Peowiaków 11 w Lublinie.

– Mój dziadek pochodzi z Podlasia. Między Sokołowem a Drohiczynem. Ojciec chodził do szkoły z Danielem Olbrychskim. Ciągnie mnie w te strony. Mieszkam na Starym Mieście w Lublinie. I o tym napiszę – mówi Andrzej Stasiuk.

Takiej promocji jeszcze Lublin nie miał. A wszystko za sprawą projektu cityboks. – To belgijski projekt, który ma promować klimatyczne miasta z dużym potencjałem. Lublin jest pierwszym polskim miastem wybranym do projektu – mówi Ksenia Duńska z Centrum Kultury.

Belgowie dali pieniądze na honoraria, za które kilku literatów sportretuje Lublin. Powstanie księga miasta ze stroną internetową. Do Lublina zaproszeni zostali Andrzej Stasiuk, Mauro Pawlowski, Witold Szabłowski, Arnon Grunberg oraz Maud Vanhauwaert.

Powstanie także film o Lublinie i album fotografii. . Te dzieła złożą się na multimedialną, wielojęzykową "księgę miasta” umieszczoną na platformie internetowej citybooks.

Andrzej Stasiuk mieszka w Wołowcu. Podróżnik, literat, współwłaściel wydawnictwa "Czarne” jest autorem tak głośnych książek jak "Opowieści galicyjskie”, " Dukla” i "Fado”. Jest miłośnikiem Albanii, laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Nagrody Literackiej w. Arkadego Fiedlera za "Fado” i Nagrody Nike za "Jadąc do Babadag”. Kocha samotność w górach, z miłością pisze o ludziach i naturze.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna