Inne

ArtGród - artystyczny Żmigród w maju

Dodano: 28 kwietnia 2017, 22:07
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" zaprasza na szereg wydarzeń organizowanych w ramach projektu "ArGród - artystyczny Żmigród". 1 maja o godz. 12 w Domu Słów (ul. Żmigród 1 / Królewska 17) odbędzie się performance "Dom po latach".

"ArtGród - artystyczny Żmigród" to cyklu kulturalno-edukacyjnych działań realizowanych a obszarze tzw. Żmigrodu dedykowanych mieszkańcom i sąsiadom. Jednym z głównych wydarzeń zaplanowanych na maj będzie performance "Dom po latach" inspirowany działaniem "Dom" Akademii Ruchu z 1978 roku, która wówczas na ulicy Żmigród dokonała działań artystycznych z lokalną społecznością.

26 maja na godz. 11 i 14 zaplanowano Spacer po Żmigrodzie. Nie zabraknie opowieści, anegdot i legend obszaru Żmigrodu. Oprowadzać będzie historyk sztuki Rafał Lis.

Tego samego dnia o godz. 16 będą miały miejsce warsztaty robienia tekturowych pojazdów. O godz. 17 z kolei przy ul. Żmigród 3 powstanie symboliczne muzeum Mobilności Żmigrodu, które połączy historię rodziny Szwendrowskich, szkołę Szoferów Zambellego i zakład Wartburga i Trabanta ze współcześnie działającym na Żmigrodzie zakładem produkcji rowerów Rafu Bikes! Wtorek zwieńczy konkurs dla deskorolkowców "Zjazd na byleczym".

27 maja o godz. 12 będą miały miejsce warsztaty szycia poduch.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna