Inne

Artystyczna Łodyga na Węglinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 czerwca 2014, 08:45
Autor: (oprac. reda)

Co chcielibyście tu zasadzić? Czy podoba Wam się flora tej okolicy? Jakie rośliny ukrywają się w Waszych szklarniach? Czy Wasze rośliny mają swoje historie? Może posiadacie jakieś nasiona i sadzonki, którymi moglibyście się wymienić z sąsiadami? Jak dbać o Węglin? Odpowiedzi na te pytania szukają artystki pracujące nad "Zielnikiem rozrastającym się z każdą zebraną historią i rośliną.

W środę (18 czerwca) zaprasza grupa Łodygi: Magdalena Franczak (malarka, performerka, artystka interdyscyplinarna), Jaśmina Wójcik (ilustratorka, artystka intermedialna) i Weronika Lewandowska (poetka, performerka). Spotkanie w DDK "Węglin” (ul. Judyma 2a) zacznie się o godz. 18.00. Udział w nim pomoże stworzyć mapę potrzeb zieleni, która stanie się częścią artystycznego projektu zaprezentowanego jesienią w przestrzeni Węglina.

Będzie to wielowymiarowa, a nawet wielokwiatowa opowieść o relacji człowieka i flory, tego, co porasta i przerasta nasze ogrody. - Jednocześnie liczymy, że uda się nam stworzyć podstawę do sąsiedzkiej wymiany roślin - zachęcają organizatorki.

Wstęp wolny.

Nowy dom

Projekt ma na celu z jednej strony zbadanie przestrzeni Węglina, z drugiej ujawnienie jej bardziej osobistego charakteru. Dzielnica, włączona w obręb miasta w 1957 roku, jest typowym przykładem dynamicznie rozwijającego się przedmieścia powstającego poza głównym nurtem planistycznym. Obok typowo socjalistycznych domów sześciennych stoją nowe dwory i zamki. Pomiędzy nimi budynki żywcem przeniesione z polskich gór, czy wreszcie typowa zabudowa szeregowa okresu transformacji. Projekt "Nowy dom” ma za zadanie zebranie doświadczeń związanych z powstawaniem dzielnicy w kontekście architektonicznym i tożsamościowym. Na koniec ma być alternatywny przewodnik po dzielnicy, podsumowujący doświadczenia projektu w formie publikacji z mapą. Pomysłodawcą i kuratorem projektu jest Ludomir Franczak. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: DDK Węglin
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna