Inne

Artystyczna podróż w czasie Artura Popka

Dodano: 11 czerwca 2014, 14:00
Autor: Kmo

W czwartek, 12.06, o godz. 18 w salach Muzeum Lubelskiego na zamku wernisaż wystawy Artura Popka „quid wesper ferat, incertum est.

Autor prac ma na swoim koncie ponad 70 prezentacji indywidualnych, udział w tyluż zbiorowych i w 50. międzynarodowych. Jest laureatem kilkunastu prestiżowych nagród i wyróżnień w zakresie grafiki i malarstwa.

W kręgu jego artystycznych zainteresowań znajduje się przede wszystkim grafika warsztatowa, a zwłaszcza tradycyjne, szlachetne techniki metalowe takie jak akwaforta, suchoryt. Od ponad 10 lat zajmuje się też malarstwem, ale też tworzy na pograniczu różnych dziedzin plastyki - grafiki, malarstwa, rzeźby i mediów cyfrowych

O sobie mówi: „Interesuje mnie tak wiele, że każdy nowy dzień jest wyzwaniem dla żarłocznych zmysłów. (…) Ogrom i bezkres natury poraża mnie i uczy pokory. Jest to mój główny impuls do podróży. Usiłuję też podróżować w czasie. Rozumienie historii wymaga przechwycenia cząstki z jej upływającego czasu. To, co odległe, staje się nagle dotykalne dzięki uświadomieniu sobie, że człowiek tak samo przeżywa radość, miłość, lęk, upodlenie, nienawiść jak przed latami czy wiekami”.

Czytaj więcej o: artur popek
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna