Inne

Artystyczna podróż w czasie Artura Popka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2014, 14:00
Autor: Kmo

W czwartek, 12.06, o godz. 18 w salach Muzeum Lubelskiego na zamku wernisaż wystawy Artura Popka „quid wesper ferat, incertum est.

Autor prac ma na swoim koncie ponad 70 prezentacji indywidualnych, udział w tyluż zbiorowych i w 50. międzynarodowych. Jest laureatem kilkunastu prestiżowych nagród i wyróżnień w zakresie grafiki i malarstwa.

W kręgu jego artystycznych zainteresowań znajduje się przede wszystkim grafika warsztatowa, a zwłaszcza tradycyjne, szlachetne techniki metalowe takie jak akwaforta, suchoryt. Od ponad 10 lat zajmuje się też malarstwem, ale też tworzy na pograniczu różnych dziedzin plastyki - grafiki, malarstwa, rzeźby i mediów cyfrowych

O sobie mówi: „Interesuje mnie tak wiele, że każdy nowy dzień jest wyzwaniem dla żarłocznych zmysłów. (…) Ogrom i bezkres natury poraża mnie i uczy pokory. Jest to mój główny impuls do podróży. Usiłuję też podróżować w czasie. Rozumienie historii wymaga przechwycenia cząstki z jej upływającego czasu. To, co odległe, staje się nagle dotykalne dzięki uświadomieniu sobie, że człowiek tak samo przeżywa radość, miłość, lęk, upodlenie, nienawiść jak przed latami czy wiekami”.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: artur popek
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna