Inne

Atrakcje lubelskiego festiwalu Fiesta Alegria (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 lipca 2009, 19:23

Świetny polsko-hiszpański zespół flamenco Los Payos i genialny słowacki muzyk i tancerz Matúą Kohútek wystąpią w Lublinie. (31.07–1.08)

Gitarzyści będą szarpać struny wydobywając krótkie melodyjki i rytmiczne ozdobniki. Z gardeł śpiewaków popłynie krzyczący śpiew. W ruch pójdą stepujące nogi. Ręce zaklaszczą do rytmu. Przez dwa wieczory muszla koncertowa będzie tętniła muzyką i tańcem flamenco.

Folklor andaluzyjski pojawi się Festiwalu Flamenco „Fiesta Alegria” w różnych wydaniach. Polsko-hiszpański zespół Los Payos zaprezentuje go w czystej formie, znanej miłośnikom tych klimatów z występów grup z Sewilli czy Kadyksu. Bo też w składzie tego ansamblu są artyści z tamtych terenów, pielęgnujący swoją tradycję: tancerz i perkusjonista Juan Mateos, śpiewak Rubbin de la Ana i śpiewaczka Carmen Fernandez.

Flamenco wzbogacone o elementy jazzu i szczyptę słowackiego folkloru usłyszymy i zobaczymy w spektaklu muzyczno-tanecznym „Con Alegria”. Głównym rozgrywającym będzie znakomity pianista, śpiewak i tancerz Matúą Kohútek.

Będzie też można sprawdzić, jak radzą sobie z andaluzyjskim tańcem polscy adepci tej trudnej sztuki. W programie „Fiesta por sevillanas” zaprezentują się uczestnicy warsztatów towarzyszących festiwalowi, prowadzonych przez Łucję Krasińską ze szkoły Etudio de Baile Flamenco Alegria.

To nie wszystko. Wyświetlone zostanie nagranie spektaklu „Tejidos al Tiempo” w wykonaniu Choni Compañía Flamenco. Gwiazdą zespołu jest znakomita tancerka z Sewilli Asunción Pérez.

Program

31 lipca – piątek
Godz. 20.00
występ zespołu „Los Payos” (Polska, Hiszpania)
występ tancerza-solisty Juan Mateo (Hiszpania)
Godz. 22.00
DJ Senhor Efebo, Kawiarnia Behemot (na dachu Muszli Koncertowej)

1 sierpnia – sobota
Godz. 21.00
„Fiesta por sevillanas” – pokaz najbardziej popularnego tańca flamenco w wykonaniu uczestników warsztatów.
Godz. 21.30
„Con Alegria” – przedstawienie muzyczno-taneczne połączone z muzyką na żywo znakomitego artysty Matúąa Kohútka „El Gallito” (Słowacja).
Godz. 22.30
Projekcja spektaklu flamenco „Tejidos al Tiempo” w wykonaniu Choni Compañía Flamenco nagrodzonego jako „Odkrycie Roku” podczas ubiegłorocznego XVI Bienal de Flamenco w Sewilli
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna