Inne

Biała Podlaska: "Panny Sprawiedliwe" z Górnym i Malejonkiem

Dodano: 27 listopada 2016, 15:21
Autor: eb

materiały prasowe
materiały prasowe

Wykład Grzegorza Górnego oraz koncert projektu Dariusza Malejonka "Panny Sprawiedliwe" będą mogli usłyszeć uczniowie bialskich szkół. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 29 listopada o godz. 11 w hali IV LO im. im. S. Staszica.

Panny Sprawiedliwe to projekt edukacyjno-muzyczny współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Młodzież najpierw usłyszy wykład Grzegorza Górnego, autora książki „Sprawiedliwi. Jak Polacy ratowali Żydów przed zagładą”. A później koncert Dariusza Malejonka i zaproszonych przez niego artystów. Tym razem projekt pod hasłem "Panny Sprawiedliwe". Chodzi o zapoznanie młodych ludzi z  tematem Holocaustu i losami Polaków ratujących Żydów. Autorzy projektu w sposób szczególny chcą uwzględnić rolę kobiet i dziewczyn stojących przed dylematem ratowania żydowskich braci i sióstr.

"Dotarcie do młodzieży z ważnymi tematami dla polskiej historii gwarantuje budowanie nowego pokolenia ludzi ze świadomością prawdziwego patriotyzmu. Edukowanie młodych ludzi na poziomie kraju przyczyni się do przeciwdziałania nieprawdziwym stereotypom na temat zachowania Polaków wobec Żydów, oraz do przybliżenia historii wielu z tych, którzy narażali swoje życie" – tłumaczą pomysłodawcy projektu.

Po wykładzie Grzegorza Górnego przewidziana jest dyskusja.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna