Inne

Bitwa o kulturę: Po co dramatopisarz w teatrze?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 kwietnia 2012, 15:32

Teatr Stary mieści się przy ul. Jezuickiej w Lublinie (Archiwum)
Teatr Stary mieści się przy ul. Jezuickiej w Lublinie (Archiwum)

Ciąg dalszy spotkań i dyskusji z cyklu "Bitwa o kulturę". We wtorek (10.04) o godzinie 19 na deskach Teatru spotkają się reżyser teatralny Jacek Głomb, krytyk teatralny Piotr Gruszczyński oraz Janusz Opryński. Wstęp wolny.

Rozmowę poprowadzi Roman Pawłowski, krytyk literacki, teatralny i filmowy, a jej tematem będzie rola dramatopisarza i dramatu jako tekstu we współczesnym teatrze, czyli: "Autor, autor! Teatralny Mash-Up, czyli po co dramatopisarz w teatrze?"

Cykl debat wokół tematów związanych z kulturą i literaturą przygotowany został przez Krzysztofa Vargę i stanowi jeden z pięciu filarów interdyscyplinarnego repertuaru Teatru.

Zarówno dobór intrygujących zagadnień, jak i świetnych gości je podejmujących, zapowiada niezwykłą intelektualną rozrywkę, w której widzowie Teatru Starego będą mogli uczestniczyć w każdy wtorek o godzinie 19.00.

"To co nam zagraża w najbliższym czasie, to nie meteoryt, czy globalne ocieplenie albo brak ropy naftowej, ale uwiąd kultury, śmierć kultury zastąpionej przez zwykłą rozrywkę" - obawia się Krzysztof Varga. Dlatego w Teatrze Starym tak bardzo zależy nam na rozmowie o kulturze.

Wstęp na Spotkania jest wolny. Wszystkie wydarzenia będą ponadto transmitowane on-line na stronie www.teatrstary.eu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna