Inne

Bitwa o kulturę w Teatrze Starym: Polscy Żydzi - Powrót

Dodano: 1 kwietnia 2017, 21:21
Autor: Damian Drabik

We wtorek, 18 kwietnia o godz. 18 w Teatrze Starym odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Bitwa o kulturę, zorganizowane z okazji przypadającej na 19 kwietnia 74. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Gośćmi spotkania będą Paweł Śpiewak i Piotr Paziński. Opowiedzą o zagładzie, aktach agresji wobec ocaleńców, emigracjach do Izraela i wielu innych kwestiach związanych z faktem, że Polska stawała się krajem bez mniejszości żydowskiej.

- A jednak wielu ludzi powróciło do tej religijnej i kulturowej tożsamości. Co ich do tego skłoniło? - pyta Jerzy Sosnowski, który poprowadzi spotkanie.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Wydarzenie transmitowane on-line na stronie video.teatrstary.eu.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 kwietnia 2017 o 14:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
po krótkim okresie czasu znowu wraca znany temat ,czyli żydowski>co wam sie ludzie od propagandy porobiło? kiedy durne pały nie zrozumiecie ,że żydzi nic nas nie obchodzą ,ani ich święta rocznice ,czy inne głupoty.wypad na madagaskar
Rozwiń
Gość
Gość (2 kwietnia 2017 o 13:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkopi uznają tylko Polaków co: byli kapusiami w Konzentranzions Lager, Volksdeutchami lub służyli Ich dziadkowie lub ojcowie w Wermachcie. Uczciwy Polak to untermensch. Czyli to są POludzie wg Mein Kampf tow. Hitlera.
Rozwiń
Gość
Gość (2 kwietnia 2017 o 12:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mniejszości w naszym kraju miały i mają się lepiej niż jakakolwiek mniejszość w jakże wzorcowo demokratycznych Niemczech. Gdzie dwumilionową polską społeczność do tej pory nie uznaje się za... mniejszość narodową?! Proszę mi powiedzieć, dlaczego mielibyśmy znów wychodzić przed szereg Unii Europejskiej? Mamy silną mniejszość niemiecką (to właśnie oni spowodowali powstanie woj. opolskiego). Mamy Łęków, Białorusinów i Tatarów. Faktycznie zniknęli z naszej pamięci Ormianie. I faktycznie ten żydowski lament powoli zaczyna drażnić. Wcześniej powstaje muzeum Żydów niż Polski?! Świat kojarzy Powstanie Warszawskie z Powstaniem w Gettcie?! No i my jesteśmy antysemitami, chociaż nie ingerujemy w gospodarkę i politykę Izraela, natomiast Żydzi nie są antypolakami, chociaż ochoczo opluwają nas na forum międzynarodowym, nie wypominając nic Sorosowi i Grosowi. Dziwne, że naród, ktory twierdzi, że wszyscy ich przeganiają, nie wspomina nigdy DLACZEGO... No i chętnie pomija fakt, że w Związku Radzieckim stworzono dla nich Autonomię Żydowską. Region dorównujący wielkością obecnej Polsce??? Osiedliło się tam tylko 1% Żydów.
Rozwiń
Gość
Gość (2 kwietnia 2017 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co za dużo to i świnia nie chce. Najjaśniejsza Rzeczpospolita była państwem wielu narodów. Proponuję przedstawić Ormian i Tatarów. Żydów już za dużo i aż strach lodówkę otworzyć.
Rozwiń
Gość
Gość (2 kwietnia 2017 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolega dr nauk wykładowca w Krakowie w 1968 r wyjechał do Izraela bo tam miał być raj dla Zydow. W 1996 r spotkałem Go w szkolholmie. Był ze swoją połówką b. studentką, którą uczył w Krakowie. Skorzystałem z Jego chwilowej nieobecności i spytałem b. koleżankę ze studiów dlaczego nie są w Izraelu. Mówi :" wyjechaliśmy po niecałym roku pobytu ". Powiedziano nam, że Izrael noe potrzebuje mędrców - mają swoich od mędrkowania. Potrzeba było Im ludzi do roboty i wojska. I musieli szybko szukać innego kraju do osiedlenia. I znależli w Szwecji. Czego nie żałują. A w Judelandzie najbardziej nie podoba się Polaczkom wyznania mojrzeszowego i ryją jak świnie w ziemi. I to bezkarnie szkalują Polskę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna