Inne

Bohater: Edward Hartwig

  Edytuj ten wpis

Zobaczymy pamiątki związane z Edwardem Hartwigiem, usłyszymy opowieści o wielkim fotografiku. W piątek (2.10) w Teatrze NN.

Najnowsza odsłona cyklu "Sztuka pamięci”, organizowanego przez Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN”, będzie poświęcona Edwardowi Hartwigowi, najsławniejszemu lubelskiemu fotografikowi, który utrwalił stary Lublin na pięknych, czarno-białych zdjęciach pejzażowych.

To już kolejne – po ekspozycjach w Galerii Fotografii "Prospero”, na placu Litewskim i w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej – wydarzenie, którym jest uczczona setna rocznica urodzin artysty. Wprawdzie minęła ona 6 września, ale w przypadku takiej okrągłej liczby nawet świętowanie do końca roku nie będzie przesadą.

Na Hartwigowskie wydanie "Sztuki pamięci” złożą się ekspozycja i sesja popularnonaukowa. Na wystawie pokazane zostaną stare kamery fotograficzne, oryginalne diapozytywy, negatywy, kopie z klisz, reprodukcje prac. Będzie ona demonstrować proces przechodzenia od negatywu do gotowej pracy.

W sesji wezmą udział Jan Magierski (Lublin, ZPAF), który opowie o lubelskich latach Hartwiga, i Joanna Zętar (Lublin, Teatr NN), która opowie o fotografiach Hartwiga w zbiorach Archiwum Fotografii Ośrodka "Brama Grodzka – Teatr NN” oraz zaprezentuje serwis internetowy poświęcony artyście.

Wystąpią również Zbigniew Tomaszczuk (Warszawa, ZPAF), który opowie o estetyce zdjęć Hartwiga, i Marek Grygiel (Warszawa, CSW Zamek Ujazdowski), który opowie o swojej współpracy z fotografem.

Początek wydarzenia o godz. 17.30. Adres: Lublin, ul. Grodzka 32.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna