Inne

Centralny Plac Zabaw zaprasza w sierpniu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2014, 19:05
Autor: (am)

Gry, zabawy, warsztaty, zawody, pokazy, koncerty, występy. Na cały sierpień park i plac przy Centrum Kultury zamienią się Centralny Plac Zabaw.

Przedsmak tego, co się będzie działo, mieliśmy we wrześniu ub. r. Podczas tygodnia otwarcia budynku CK po trwającym wiele lat remoncie, plac przy Peowiaków 12 wypełnił się rowerzystami, slacklinowcami, ludźmi jeżdżącymi na deskach, wrotkach, rolkach i hulajnogach.

- W tym roku Centralny Plac Zabaw powraca w nowej, lepszej odsłonie - zapowiada Arkadiusz Kaźmierak z Centrum Kultury.

Pomysłodawcom wydarzenia marzy się powrót do czasów kiedy na placach i podwórkach kwitło życie. Chcą tak zaaranżować przestrzeń przed CK, by sama w sobie zachęcała do społecznych interakcji. By chcieli tu spędzać swój wolny czas dzieci, młodzież i dorośli.

Powstaną m.in. Strefy Miejskich Sportów dla amatorów takich dyscyplin jak: slackline, bmx, skateboarding, rollerblading, parkour/freerunning, street workout, urban ball.

Przylegający do budynku CK park także ożyje. Na długiej liście wydarzeń znalazły się pokazy, warsztaty, koncerty i inne imprezy dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

- W każdym większym mieście jest co najmniej kilka miejsc publicznych, popularnych punktów spotkań i wypoczynku mieszkańców i przyjezdnych - mówi Kaźmierak.

Pomysłodawcy Centralnego Placu Zabaw są przekonani, takie miejsce uda się stworzyć także w Lublinie.
Całe przedsięwzięcie będzie fotografowane i filmowane. Na podstawie zebranego materiału powstanie film o Centralnym Placu Zabaw i ludziach, którzy go współtworzą i odwiedzają. (AM)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Centrum Kultury w Lublinie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna