Inne

Chodź, pokażę ci świat sztuki. Warsztaty w Galerii Labirynt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2012, 16:37
Autor: (pab)

Warsztaty edukacyjne w Galerii Labirynt (Paweł Buczkowski)
Warsztaty edukacyjne w Galerii Labirynt (Paweł Buczkowski)

Rozmawiamy o obrazach, a potem sami coś tworzymy. Tak w skrócie można opisać warsztaty edukacyjne w Galerii Labirynt. W najbliższą niedzielę (30.09) będzie można też coś zobaczyć.

Dziś młodzi uczestnicy warsztatów dowiedzieli się na przykładzie obrazu Edwarda Dwurnika czym różnią się kolory zimne od ciepłych. A także, że tworzywem, które może posłużyć za materiał do wytworzenia dzieła może być stara, zgnieciona puszka. Albo czym różni się portret abstrakcyjny od rzeczywistego. A na koniec można było samemu zrobić coś pięknego - wycinając i wyklejając. A potem zabrać ze sobą, albo powiesić na wystawie w Labiryncie.

Galeria może się niektórym wydawać miejscem hermetycznym. Nic bardziej mylnego. Instruktorka prowadząca warsztaty świetne umie przyciągnąć uwagę dzieci i ciekawie opowiedzieć o prezentowanych w galerii pracach. Poza tym nikt się nie obraża, jak ktoś przypadkiem usiądzie na jakimś dziele sztuki uznając je za krzesło.

Dlatego polecam te warsztaty każdemu rodzicowi i dziecku. Są cykliczne - odbywają się w niedziele. W następną dla odmiany będzie tu można zobaczyć filmy animowane. I jak można się domyślić, nie będą to kreskówki znane z telewizji. Jak zapowiadają organizatorzy będą to filmy, "które stanowią alternatywę dla współczesnych bajek telewizyjnych." Już nie mogę się doczekać.

Niedzielny poranek filmowy w Galerii Labirynt (ul. Grodzka 5) odbędzie się 30.09 o godz. 12. W programie trzy filmy Jana Steliżuka - "Zielona kredka” (2010), "Grzyby burzy” (2008) i "Motyl Alfred” (2012) oraz "Edward, psie serce”(2011) Grzegorza Koncewicza.

Wstęp jest wolny.


>>>Więcej zdjęć z ostatnich warsztatów edukacyjnych w Galerii Labirynt:


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna