Inne

Co jest na "Grodzkiej 5?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lipca 2014, 12:41
Autor: Kmo

W środę (16 lipca) o godz. 17.30 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) Magdalena Ujma, kuratorka projektu oprowadzać będzie po instalacjach artystycznych projektu „Grodzka 5.

Adres Grodzka 5 to w gruncie rzeczy dwa budynki - przy Grodzkiej 5 i Grodzkiej 5a. Z nimi łączy się też trzeci przy Grodzkiej 3. Obserwując ich labiryntową strukturę, można dostrzec niezwykłą wielowarstwowość historii.

Po wojnie pod adresem Grodzka 5 mieścił się dom stowarzyszeń twórczych, z czasem siedzibą wielu instytucji kultury - m.in. do końca 2012 roku Galerii Labirynt i Biura Wystaw Artystycznych. Do dziś są tu m.in. galeria Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, siedziba redakcji kwartalnika literackiego „Akcent”, a także Warsztaty Kultury.

Projekt Grodzka 5 poświęcony jest historii kamienicy mieszczącej się pod takim właśnie adresem. Celem projektu jest uzmysłowienie aktualności i bliskości historii, twórcze przepracowanie dziejów staromiejskiej kamienicy, danie głosu tym, którzy zostali zapomniani. Z zaproszonymi gośćmi i z mieszkańcami Starego Miasta tworzona jest wielowątkowa opowieść o domu w oparciu o miejskie legendy czy historie kryminalne, w której zatarte przez czas wspomnienia będą modyfikowane.

Wstęp wolny, trzeba się zapisać (tel. 81 533 08 18, w godz. 9.30-16.30).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna