Inne

DDK Węglin: Jarosław Zoń w "Spisie treści"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 kwietnia 2013, 11:17

Po Irenie Jun, Stanisławie Celińskiej i Janie Peszku, gościem kolejnego spotkania (21 kwietnia o godz. 17) będzie Jarosław Zoń - dziennikarz radiowy i wybitny recytator, od trzydziestu lat obecny na najważniejszych recytatorskich scenach w Polsce.

Comiesięczne spotkania w DDK "Węglin” cieszą się ogromną popularnością wśród sympatyków literatury i żywego słowa, jak również wśród tych, którzy przychodzą na nasze spotkania z ciekawości i przekonują się, że literatura nie musi straszyć i nie tylko "Słowacki wielkim poetą był”. Wszystko za sprawą gości – ludzi sceny, którzy z pasją opowiadają o swoich literackich fascynacjach, a ich monologom towarzyszą mówione na żywo fragmenty tekstów literackich i utworów poetyckich.

Po Irenie Jun, Stanisławie Celińskiej i Janie Peszku, gościem kolejnego spotkania będzie JAROSŁAW ZOŃ - dziennikarz radiowy (Polskie Radio Lublin) i wybitny recytator, od trzydziestu lat obecny na najważniejszych recytatorskich scenach w Polsce. Ostatnio odgraża się, że przechodzi na sceniczną emeryturę.

Spotkanie w DDK "Węglin” z pewnością udowodni jemu i Państwu, że to jeszcze nie jego pora. Jesteśmy przekonani, że recytatorskie wykonania naszego gościa zainspirują i wzruszą Państwa, tak jak to się zadziało w przypadku rzeszy młodych recytatorów, zainspirowanych jego scenicznymi dokonaniami oraz publiczności setek konkursów recytatorskich.

Jarosław Zoń przekonuje, że literaturę można mówić – szczerze i przekonywająco – bez jednoczesnej straty artystycznego polotu. Na spotkaniu w DDK "Węglin” usłyszymy w jego wykonaniu teksty Idy Fink, Bolesława Leśmiana, Wieniedikta Jerofiejewa, Isaaca Babla, Czesława Miłosza, Aleksandra Wata, Juliana Tuwima, Gabriela Garcia Marqueza i Aleksandra Mitiajewa.

Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak. Wstęp wolny.

DDK "Węglin"
ul. Judyma 2a
20-716 Lublin
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna