Inne

Dni Animacji Kultury 2017 w Chatce Żaka

Dodano: 31 maja 2017, 09:25
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Studenci II roku Animacji Kultury UMCS zapraszają wszystkich zainteresowanych na Dni Animacji Kultury 2017. Na odwiedzających Chatkę Żaka (ul. Radziszewskiego 16) w dniach 8-9 czerwca czekają m.in. spektakle, warsztaty teatralne, muzyczne i plastyczne oraz pokazy iluzji.

Dni Animacji Kultury to cykliczne wydarzenie organizowane w ACK „Chatka Żaka” przez studentów II roku Animacji Kultury Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Mają one na celu promocję działalności studentów-animatorów, kierunku Animacja Kultury, a przede wszystkim zachęcenie mieszkańców Lublina do aktywnego uczestniczenia w kulturze.

Miłośnicy teatru będą mieli okazję zapoznać się takimi przedstawieniami, jak "Postrzelona" w reżyserii Urszuli Kostrzewy, czyli monolog kobiety, żonglujący stadiami i rodzajami szaleństwa (8 czerwca, godz. 17) oraz spektakl taneczny "Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym", który opowiada o miłości w trudnych czasach (9 czerwca, godz. 19).

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły poznać przygody Pięknej Belli i Bestii w przedstawieniu przygotowanym przez Naukowe Koło Pedagogów i Animatorów Zabawy UMCS (9 czerwca, godz. 10). Po spektaklu odbędą się warsztaty muzyczne, plastyczne i teatralne, które przybliżą młodym widzom tajniki pracy nad przedstawieniem.

Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się m.in. pokazy iluzji Yasha Show, strefa planszówek, gdzie wszyscy chętni będą mogli pograć w gry bez prądu, strefa animacyjna czy Jam Session Unplugged, w którym będą mogli wziąć udział zainteresowani intrumentaliści i wokaliści.

Zwieńczeniem Dni Animacji będzie spektakl przygotowany przez samych organizatorów. Studenci II roku Animacji Kultury wystąpią na scenie i zaprezentują swoje najskrytsze tajemnice i talenty.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zgłoszenia na warsztaty należy kierować na adres: akumcs2015@gmail.com.

Program:

Czwartek, 8 czerwca:

10:00-11:30 - Warsztaty z tańca towarzyskiego
11:00-14:30 - Warsztaty HANDMADE: Torba vs plecak.
13:00-15:30 - Warsztaty taneczne MODERN JAZZ
15:30-17:30 - Warsztaty IMPRO
17:00 "Postrzelona" - spektakl (Mała Sala Widowiskowa ACK Chatka Żaka)
19:00 Jam Session Unplugged (Teren zielony przed ACK Chatka Żaka)

Piątek, 9 czerwca:

11:00-12:30 Warsztaty plastyczne
11:00-12:30 Warsztaty muzyczne
13:00-16:00 Warsztaty teatralne z Przemysławem Buksińskim (warsztatyteatralne2017@gmail.com 19:00 Liebe mach frei – Miłość Czyni Wolnym – spektakl taneczny (Duża Sala Widowiskowa ACK Chatka Żaka)
20:00 Integracja Animacja - spektakl finałowy (Duża Sala Widowiskowa ACK Chatka Żaka)

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna