Inne

Dostojewski Wodzińskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2009, 08:29

Na kolejne spotkanie z cyklu "Jak żyć” zaprasza na sobotę (28.11) lubelskie Centrum Kultury. Tytuł: "Próby z Dostojewskim”.

Mistrzem ceremonii będzie Cezary Wodziński – filozof, profesor nauk humanistycznych. Kieruje Zespołem Badawczym Przeobrażeń Metafizyki w Filozofii Współczesnej IFiS PAN. Jest autorem wielu rozpraw i książek. Główne obszary jego zainteresowań to filozofia Szestowa i Heideggera, metafizyka, fenomenologia, hermeneutyka i filozofia dialogu.

Wykłady Wodzińskiego ściągają tłumy tak jak niegdyś wykłady jego mistrza ks. Józefa Tischnera. Ma on bowiem nie tylko wielką wiedzę naukową i erudycję, ale też dar komunikatywności. Można się było o tym przekonać podczas poprzednich spotkań z profesorem w ramach cyklu "Jak żyć”.

O czym będzie mówil tym razem? "To nie systematyczny wykład ani uporządkowana wykładnia myśli Fiodora Michajłowicza, lecz żywe próbowanie się z myślą niesforną, patologiczną, wyzywającą i nierzadko skandaliczną. Próba włączenia się w niedokończone rozmowy postaci z powieści Dostojewskiego, które stawiają więcej pytań aniżeli udzielają odpowiedzi. Próba oddania im głosu w naszej obecności i z naszym udziałem, by sprawdzić, czy »przeklęte problemy« Dostojewskiego są wciąż jeszcze naszymi problemami” – czytamy w tekście promocyjnym.

Dopełnieniem wykładu będzie czytanie przez Adama Woronowicza rozdziału "Bunt” z Księgi piątej powieści Dostojewskiego "Bracia Karamazow”.

Czas: sobota, godz. 18. Adres: ul. Peowiaków 12.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna