Inne

Dzień Otwarty UMCS i ACK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2009, 10:10

Piątek (6.03) to dzień Drzwi Otwartych UMCS. Wszystkie wydziały organizują ciekawe prezentacje. Atrakcyjny program artystyczny przygotowało też ACK.

Będzie co obejrzeć i będzie czego posłuchać. Będzie się także można nauczyć grać.

Warszaty bębniarskie Agnieszki Kołczewskiej

Hol główny, godz. 11-14

Agnieszka Kołczewska, członkini Orkiestry św. Mikołaja, od 1996 roku organizuje w Chatce Żaka” warsztaty bębniarskie. Można się na nich nauczyć głównie gry na kubańskich kongach i afrykańskich djembe.

Zajęcia prowadzone przez animatorkę ruchu bębniarskiego w Lublinie niekiedy prowadzą do powstania nowych grup. Z jej warsztatów wyrosły zespoły Escola! Ritmo, Aga Bum Bum, Aga Workshop's Drums i ostatnio Młode Djembe.

Wstęp wolny

Występ Zespołu Tańca Towarzyskiego UMCS \"Impetus”

Sala widowiskowa, godz. 16.30
Prowadzony przez Violettę i Dariusza Dryło Impetus, choć jest zespołem amatorskim, należy do najlepszych formacji tańca towarzyskiego w Lublinie. Studenci prezentują dynamiczne widowiska muzyczno-taneczne, na które składają się tańce towarzyskie standardowe (m.in. walc wiedeński i tango) oraz latynoamerykańskie (samba, cha cha, rumba, jive i paso doble). Występy zespołu są bardzo barwne dzięki strojom zaprojektowanym i wykonanym z uwzględnieniem charakteru poszczególnych tańców.
Wstęp wolny

Otwarcie wystawy fotografii Pawła Bajewa \"Popstrykany”

Hol główny, godz. 17

Paweł Bajew urodził się i mieszka w Puławach. Jest fotografikiem samoukiem. Nie tylko nie ukończył żadnej szkoły fotografii, ale - jak twierdzi - nie ma też swoich mistrzów, którymi śladami by podążał. Robi zdjęcia od maja 2007 roku.

Organizatorzy wystawy tak przybliżają jego proces twórczy: "Przy pomocy, wsparciu i »użyciu« kolegów oraz niedocenianych puławskich i okołopuławskich obiektów i terenów, ale przede wszystkim swojej własnej, nieokiełznanej wyobraźni eksperymentuje z fotografią”. Efekty są niezwykle zjawiskowe i zaskakujące.
Wstęp wolny

Występ Zespołu Tańca Ludowego UMCS

Sala widowiskowa, godz. 17.30

Ponad dwadzieścia godzin polskich tańców i pieśni narodowych oraz regionalnych, a także tańców i melodii ludowych innych narodów - tak bogaty repertuar ma zespół prowadzony przez Stanisława Leszczyńskiego. Jego formacja powstała w 1953 roku, ale - jak na zespół studencki przystało - ciągle odnawia skład.

Dała ponad 6500 koncertów w kraju. Ma też na koncie 260 wojaży zagranicznych do 51 krajów na 5 kontynentach, gdzie dała około 5000 koncertów. Prezentuje programy w pięknych kostiumach, będących rekonstrukcjami oryginalnych strojów ludowych.

Wernisaż wystawy zbiorowej \"Sharing...”

Czarne foyer, godz. 18

To ekspozycja współczesnej grafiki i fotografii australijskiej. Składają się na nią prace studentów i wykładowców Queensland College of Art w Brisbane, będącego częścią Griffith University. W tym dzieła Australijczyków polskiego pochodzenia - wyjątkowo oryginalne i nowatorskie grafiki autorstwa Renaty Budziak, wykonane w trudnej i rzadko spotykanej technice biochromu, oraz instalacje drukarskie Tadeusza Jacka Rybińskiego.

Wstęp wolny

16 Studenckie Konfrontacje Filmowe

Kino Chatka Żaka, godz. 17.45, 20

Z akcją Drzwi Otwarte UMCS zbiega się w tym roku początek Studenckich Konfrontacji Filmowych, uchodzących od lat za najlepszy w Lublinie przegląd nowego ambitnego kina z całego świata.

Tegoroczna odsłona zacznie się od projekcji filmu "Martyrs - Skazani na strach” Pascala Laugiera. Tego samego dnia zostanie też wyświetlona głośna animacja oparta na faktach "Walc z Baszirem”. Przedstawia ona konflikt izraelsko-palestyński w poruszający i wyjątkowo oryginalny formalnie sposób.

Konfrontacje potrwają do 22 marca. W sumie będzie można zobaczyć 20 ekranowych dzieł, które jeszcze nie były pokazywane w Lublinie.

Karnety - po 120 zł - i bilety na pojedyncze seanse - po 15 zł - do kupienia w kasie kina, ul. Radziszewskiego 16.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna