Inne

Dziesiątki lokomotyw, wagony i tunele. Kolejkoland w Tarasach Zamkowych

Dodano: 29 sierpnia 2017, 17:34
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Co Gdzie Kiedy. Kilometry krętych torów i pędzące po nich lokomotywy z setkami wagonów - to wszystko będzie można zobaczyć w weekend w Tarasach Zamkowych. W dniach 1-3 września zorganizowana zostanie wystawa prezentująca miniaturowy świat kolei.

- Będzie to okazja, by bezpłatnie zobaczyć niepowtarzalną i jedną z najpiękniejszych w Europie kolejową ekspozycję, która z największą dbałością o szczegóły odwzorowuje autentyczny świat sieci kolejowej - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Na placu eventowym na parterze zorganizowana zostanie 100-metrowa makieta miniaturowego świata, po której poruszać się będą modele pociągów. Będą one kursować według ustalonego rozkładu jazdy, zatrzymywać się na stacjach i wydawać autentyczne dźwięki pojazdów szynowych.

W strefie historycznej poznamy dzieje sieci kolejowej w formie filmów, grafik i fotografii. Specjalną atrakcją będzie kino Kolejkoland, gdzie odbywać się będą emisje filmów i bajek o tematyce związanej z koleją.

Kolejkoland to wystawa przyjazna dzieciom. Najmłodsi będą mogli pod opieką animatorów korzystać z placu zabaw z drewnianymi kolejowymi zabawkami.

- Wyjątkową, szczególnie obleganą atrakcją będzie na pewno makieta ze strefą interaktywnej zabawy - tor, przy którym młodzi adepci - maszyniści będą mogli samodzielnie sterować modelem pociągu - mówi Tomasz Gizicki, Dyrektor Tarasów Zamkowych.  

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: kolej wystawa Tarasy Zamkowe
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 sierpnia 2017 o 07:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Super. Pod względem świata małej kolei Wschód kuleje. Na zachodzie i północy Polski tego typu imprezy to standard. Promowanie hobby "modelarstwo kolejowe" to bardzo fajna sprawa i jeszcze lepsza zabawa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna