Inne

Elektryczne Gitary na chłopskim święcie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 sierpnia 2009, 09:17

30.08 wszystko ma być mega, super i naj. To dlatego, że dożynki powiatu lubelskiego odbędą się w Radawcu już po raz dziesiąty.

Do Radawca zjadą w niedzielę rolnicy ze wszystkich gmin powiatu, żeby uczcić tegoroczne zbiory. Przybędą ubrani w swoje odświętne regionalne stroje.

Przywiozą chleb upieczony z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów oraz wieńce uwite ze zbóż symbolizujących plon pól i ozdobione owocami jako plon sadów i orzechami jako plon lasów.

Tak wyposażeni przejdą przez miejscowość w barwnym i rozśpiewanym pochodzie od kościoła do miejsca imprezy dożynkowej: na radawieckie lotnisko. Tu przewodnicząca korowodowi para wręczy gospodarzowi uroczystości symboliczny bochen.

Potem będzie msza święta i konkurs na najpiękniejszy wieniec. Jury oceni wieńce w dwóch kategoriach: tradycyjnej i współczesnej.

To, co rolnicy zebrali z pół będzie można również zobaczyć i kupić na licznych stoiskach kiermaszowych. Nie zabraknie ekspozycji zwierząt hodowlanych i sprzętu rolniczego. Stowarzyszenie Twórców Ludowych zorganizuje kiermasz rękodzieła artystycznego.

Folklor pojawi się również na scenie. Zaplanowano występy wiejskich kapel i zespołów folklorystycznych. Choć królować będzie polska tradycja ludowa, to znajdzie się także miejsce na nuty zagraniczne. Zaprezentują się zespoły regionalne z Niemiec i z Ukrainy.

Na dożynkach nie będą się nudzić także ci, którzy od tradycyjnej rozrywki wolą nowoczesną sztukę estradową. O godz. 17 wystartuje blok koncertowy z występami zespołów Soundproof, Cliver, Londyn i Elektryczne Gitary.

Soundproof to młoda kapela, ale grająca całkiem sensownie. Ma kilkanaście piosenek, z których kilka to niezłe rockowe kawałki, nawiązujące do szlachetnych wzorców. Warto spędzić z lubartowsko-lubelskim bandem kilkadziesiąt minut.

Zaproszenie zespołu Cliver to ukłon w stronę zwolenników disco-polo. Usłyszą oni takie przeboje jak "Chodź kochanie (reaktywacja)”, "Inny świat”, "Kropla łzy” i "Zaufaj mi”, czyli "Kanikuły” po polsku.

Trio Londyn przywróci na imprezie klimaty rockowe. To lubelscy specjaliści od nowoczesnej, melodyjnej i dynamicznej muzyki na głos, gitarę, bas i perkusję.

Muzyczną gwiazdą dożynek będzie formacja Elektryczne Gitary, słynąca z piosenek z inteligentnymi i dowcipnymi tekstami. Kuba Sienkiewicz i S-ka mają śpiewać i grać przez półtorej godziny. To wystarczająco dużo czasu, aby zmieściły się ich wszystkie wielkie hity.
Wstęp wolny.

Program
9.00: Wystawa rolnicza, kiermasz
10.00–11.00: Korowód dożynkowy
11.00–12.30: Msza święta
12.30–13.00: Wystąpienia okolicznościowe
13.00–14.30: Występy muzyczne
14.30–14.45: Rozstrzygnięcie konkursu "Wieńcow dożynkowych Powiatu Lubelskiego”
14.45–15.30: Występ Zespołu Regionalnego z Niemiec
15.30–16.15: Występ Zespołu Regionalnego z Ukrainy
16.15–17.00: Rozstrzygnięcie konkursów: "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, "Najładniejsza posesja Powiatu Lubelskiego”, "Piekarnia Roku Powiatu Lubelskiego”
17.00–18.00: Występ zespołu Soundproof
18.00–19.15: Występ zespołu Cliver
19.15–20.30: Występ zespołu Londyn
20.30–22.00: Występ zespołu Elektryczne Gitary
22.10: Pokaz sztucznych ogni
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna