Inne

Fantastycznie w Domu Kultury Narnia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2014, 11:59

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza zaprasza na sierpniowe, fantastyczne spotkania w Domu Kultury Narnia (ul. Lwowska 12).

We wtorki od godz. 18.00 spotkania, filmy, konkursy, możliwość korzystania z gier planszowych. We wtorek (12 sierpnia) "Cesarski tron i jego ofiary - uzurpacje w Cesarstwie Bizantyjskim” - prelekcja dr. Karola Dąbrowskiego.

Cesarstwo Bizantyjskie lśniło blaskiem potęgi przez wiele stuleci. Zasiadanie na stronie cesarskim wiązało się z wielką odpowiedzialnością, ale przede wszystkim z niezwykłymi możliwościami: panowaniem nad milionami ludzi, rządzeniem wielkimi terytoriami i posiadaniem licznych kochanek. Nic więc dziwnego, że o tron ten walczono wszelkimi możliwymi sposobami. O szczegółach tych radosnych historii opowie prelegent.

W środy od godz. 17.00 Gry Bitewne, a w czwartki Gry Fabularne. W piątki Gry Planszowe i Karciane. Dodatkowo nauka gry w Magic: the Gathering.

Niepubliczna Biblioteka Fantastyczna im. Stanisława Lema (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-20.30 oferuje siedem tysięcy pozycji o tematyce fantastycznej - książek, czasopism, komiksów, gier fabularnych i fanzinów. Z pozycji bibliotecznych można korzystać zarówno na miejscu, jak i wypożyczać do domu.

Spotkania cykliczne

1. Fantastyczne wtorki (start: godz. 18.00, atrakcja: godz. 19.00; możliwość korzystania z gier planszowych na miejscu; koniec: 22.00); wstęp: wolny

5 sierpnia - 4xF, czyli Fantastyczne Falkonowe Filmy Fanowskie
O Festiwalu Fantastyki Falkon słyszał zapewne niemal każdy miłośnik fantastyki w naszym kraju. Wielu mieszkańców Lublina miało okazję być na tej imprezie i świetnie się bawić. Ale prawdopodobnie mało kto wie, że przy okazji Festiwalu powstało wiele filmów fanowskich, które miały za zadanie go promować. Chcesz obejrzeć je wszystkie? Przyjdź i je zobacz!

12 sierpnia - Cesarski tron i jego ofiary - uzurpacje w Cesarstwie Bizantyjskim - dr Karol Dąbrowski
Cesarstwo Bizantyjskie lśniło blaskiem potęgi przez wiele stuleci. Zasiadanie na stronie cesarskim wiązało się z wielką odpowiedzialnością, ale przede wszystkim z niezwykłymi możliwościami: panowaniem nad milionami ludzi, rządzeniem wielkimi terytoriami i posiadaniem licznych kochanek. Nic więc dziwnego, że o tron ten walczono wszelkimi możliwymi sposobami. O szczegółach tych radosnych historii opowie prelegent.

19 sierpnia - Konkurs: Fantastyczne potwory i ich fantastyczni pogromcy - Marcin `Motyl` Andrys
Godzilla, Kraken, Hitler, Stalin, Putin, Nidhogg, Smaug - każdy zna te fantastyczne potwory, ale czy na pewno? Zapraszamy do udziału w konkursie z popularnymi potworami żyjącymi na kartach powieści, w filmie, komiksie, mandze, a także w rzeczywistości.
26 sierpnia - Na kogo głosowałby cyborg? - Marcin `Mazgarox` Garbowski

Według transhumanistów postęp techniczny mogący diametralnie zmienić ludzkość jest nieunikniony. W epoce rewolucji informatycznej już niedługo mogą pojawić się genetycznie modyfikowani ludzie czy nawet samoświadoma sztuczna inteligencja. Jednak to, jak te zmiany zajdą oraz czy będą bolesne, czy nie, zależy w dużej mierze od warunków społeczno-ekonomicznych. Czy wolny rynek będzie sprzyjał tworzeniu post-ludzkiego świata, czy może technika zrealizuje marzenia socjalistów? A może w ogóle wraz z cyfryzacją świata zanikną wszelkie społeczne więzi?

2. Fantastyczne środy (co tydzień od 17.00 do 22.00) - Gry Bitewne; wstęp: wolny
Możliwość spotkania się na miejscu, skorzystania z przygotowanych stołów oraz makiet do gry i grania w strategiczne gry bitewne, m.in.: Mordheim, Warhammer Fantasy Battle i inne.

3. Fantastyczne czwartki (co tydzień od 17.00 do 22.00) - Gry Fabularne; wstęp: wolny

Możliwość spotkania na miejscu, skorzystania z podręczników do gier fabularnych i grania sesji rpg, okazja do wymiany doświadczeń.

4. Fantastyczne piątki (co tydzień od 17.00 do 22.00) - Gry Planszowe i Karciane; wstęp: wolny
Piątki z planszówkami, czyli możliwość grania z gry planszowe, korzystając z obecności wielu miłośników tych gier i mając sposobność wypożyczenia wybranych tytułów z ponad dwustu, jakimi dysponujemy. Dodatkowo nauka gry w Magic: the Gathering.

5. Niepubliczna Biblioteka Fantastyczna im. Stanisława Lema (czynna od poniedziałku do piątku od 16.30 do 20.30); wstęp: wolny

Na ponad siedem tysięcy pozycji o tematyce fantastycznej składają się książki, czasopisma, komiksy, gry fabularne i fanziny. Z pozycji bibliotecznych można korzystać zarówno na miejscu, jak i wypożyczać do domu.

6. Kalina Gra!; wstęp: wolny
Cotygodniowe spotkania poświęcone skandynawskim grom plenerowym: Cubb i Molkky w wąwozie na Kalinowszczyźnie - nauka gry, możliwość grania, turnieje.

INNE

Festiwal Kultury Dalekiego Wschodu Nejiro 2014 (22-24.08.2014 r.), miejsce: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

NEJIRO to impreza związana z szeroko pojęta kulturą Dalekiego Wschodu. To jedyny taki event po tej stronie Wisły, który co roku zbiera tak dobre opinie. Festiwal poświęcony jest głównie sztuce, literaturze, filmom i grom produkcji japońskiej, chińskiej oraz koreańskiej. W tym roku do oferowanych atrakcji dodajemy również fantastykę.
www.nejiro.pl

LubLarp (30-31.08.2014 r.)
Szóste spotkanie z cyklu szkoleń poświęconych larpom. Poprowadzą je Malwina Otto i Dorota Kalina Trojanowska, skupiając się na złożonym zagadnieniu, jakim jest budowanie fabuły (obowiązują wcześniejsze zapisy).
www.lublarp.pl

24 h na Kalinowszczyźnie 16-17.08.2014 r.), wstęp: wolny
Kolejne spotkanie z cyklu imprez poświęconych różnych aspektom fantastyki. Tym razem skupimy się na grach bez prądu.

Serwis internetowy Paradoks, dostęp: wolny
Codziennie aktualizowany portal poświęcony szeroko pojętej fantastyce, na którym znajdziecie newsy, recenzje, zapowiedzi, galerie, relacje i wywiady.
www.paradoks.net.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Dom Kultury Narnia
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna