Inne

Festiwal Kocham Wino w Centrum Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2014, 14:36

W niedzielę, 11 maja, w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się największy festiwal wina w kraju - Kocham Wino. Organizator, Centrum Wina, zaprasza zarówno koneserów wina, jak i wszystkich, którzy chcą spróbować najlepszych produktów winiarskich i znaleźć coś dla siebie.

Wydarzenie jest skierowane do osób, którym bliska jest kultura picia wina i które są ciekawe nowych smaków.

Celem organizatorów jest zademonstrowanie różnorodności rynku winiarskiego i popularyzacja kultury picia wina w społeczeństwie.

- Chcemy zachęcić do przybycia jak największą liczbę osób, pokazać, że nie trzeba być koneserem, aby pić wino. Zapraszamy absolutnie wszystkich wielbicieli dobrego jedzenia i picia z przyjaciółmi i rodzinami. Na pewno będziemy się świetnie bawić - mówi Robert Walewski z Centrum Wina.

Na imprezie, w scenografii nawiązującej do klimatycznych winiarni, będzie można wybierać spośród ponad 100 rodzajów win jakościowych z całego świata. Będą to prawdziwe perełki, w niezwykle atrakcyjnych cenach. Organizatorzy przekonują, że w tak bogatym wyborze i przekroju cenowym - od 20 zł do kilkuset złotych - każdy znajdzie coś dla siebie.

Wino często towarzyszy dobrej kuchni, dlatego oprócz winiarzy swoje produkty prezentować będą również producenci regionalnej i zdrowej żywności. Wydarzenie będzie zatem okazją nie tylko do poznania wyjątkowych win, degustacji i zakupów, ale przede wszystkim do przyjemnego spędzenia czasu.

Festiwal odbędzie się w niedzielę 11 maja, w godz. 14.00 - 20.00. Przez cały dzień będzie można brać udział w oryginalnych zabawach, m.in. degustacji wina w ciemno, otwieraniu i rozlewaniu wina na czas. Ciekawym konkursom będą towarzyszyły liczne nagrody.

Bilety wstępu, w cenie 10 zł od osoby (+ 10 zł kaucji za kieliszek), dostępne będą przy wejściu (bilet to jednocześnie voucher na 10 kieliszków wina). uczestnicy programu Kocham Wino, do którego będzie można również zapisać się na miejscu - wstęp bezpłatny! Osoby do lat 18 wstęp również bezpłatny ale bez możliwości degustacji i zakupu alkoholu.

11 maja 2014 r. Centrum Kultury Lublin, ul. Peowiaków 12, Lublin.

Mamy dla Was wejściówki na imprezę. Zajrzyjcie na nasz profil na Facebooku FB: Dzieje się w Lublinie w piątek po godz. 15.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna