Inne

Festiwal Roślin Owadożernych w Tarasach Zamkowych

Dodano: 16 czerwca 2017, 09:51
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

W dniach 17-20 czerwca w Tarasach Zamkowych odbędzie się Festiwal Roślin Owadożernych. Będzie można zobaczyć olbrzymie dzbaneczniki, fascynujące kapturnice - smakosze much i pająków oraz wiele innych unikatowych roślin.

Już 17 czerwca w Tarasach Zamkowych zagoszczą najpiękniejsze i najbardziej unikatowe gatunki roślin owadożernych. Podczas czterech dni wystawy można będzie uczestniczyć w pokazach karmienia roślin, poprzedzonych krótkimi warsztatami, przybliżającymi "zachowania" podopiecznych.

- Na parterze Tarasów Zamkowych powstanie olbrzymia, piętrowa aranżacja tropikalnej, owadożernej dżungli. Pojawi się tu wielu gatunków i odmian fascynujących kapturnic, dzbaneczników, połączonych z żywym zielonym mchem. Na poszczególnych wyspach wyszczególnione zostaną najciekawsze okazy w różnych aranżacjach, aby zwiedzający mogli zobaczyć je w odmiennych środowiskach - zachęcają organizatorzy imprezy.

Nie zabraknie również pokazów i animacji, przybliżających świat tych niezwykłych roślin. Olbrzymie makiety najpiękniejszych eksponatów umożliwią np. wejście do pułapki muchówki, żeby móc poczuć się jak złapana ofiara.

Festiwal Roślin Owadożernych potrwa do 20 czerwca. Podczas zwiedzania wystawy na uczestników czeka wiele konkursów i zabaw. Do wygrania będą okazy roślin owadożernych.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 czerwca 2017 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tarasy idą w ślady Gali, czyżby małą liczba klientów dawała się we znaki, czy to jednak niewymuszona strategia biznesowa?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna