Inne

Festiwal Słowian w Czemiernikach: Słowiańska wioska w pałacu

Dodano: 26 sierpnia 2016, 20:21
Autor: eb

Wioska Słowiańska w pałacu w Czemiernikach. W weekend będzie się tam można przenieść w czasie.

Wszystko za sprawą Festiwalu Słowian. – Tematem przewodnim są Słowianie i ich kultura, obyczaje, codzienne życie – mówi Agata Pasek, inspektor ds. turystyki w radzyńskim starostwie powiatowym.

W Wiosce Słowiańskiej będzie można zobaczyć dawne stroje, uwziąć udział w warsztatach lepienia naczyń z gliny, tkania krajek, zobaczyć jak wykonywano papier czerpany, a także odwiedzić wiele stoisk nawiązujących do życia Słowian. Poza tym załoga Słowiańskiego Grodu z Wólki Bieleckiej zaprezentuje widowiska plenerowe z  tańcem, sojuszem plemion, walkami rytualnymi, zaślubinami. Do tego warsztaty i zawody łucznictwa tradycyjnego, pokazy grupy konnej i rycerzy, pokazy mody, brązownicze, piwowarskie, średniowiecznego płatnerstwa (produkcji zbroi i hełmów), a także inscenizacje plenerowe Święta Ognia i Wody oraz Słowiańskich Dożynek. Na uczestników czekać też będą stoiska kuglarskie, bębniarskie oraz wioska pierwotna a w niej namiot i strój człowieka pierwotnego, narzędzia drewniane, kamienne i krzemienne.

– Osoby zainteresowane będą mogły doświadczyć "życia obozowego" wraz z noclegiem w wiosce słowiańskiej, jak również wypożyczyć stroje - męskie i damskie – podkreśla Pasek.

W sobotę zaplanowany jest też pokaz ogniowy Teatru Ognia i Papieru z Łodzi, połączony z  przedstawieniem nawiązującym do średniowiecznego kultu ognia. Na miejscu będzie można nabyć zabawki historyczne z drewna, ceramikę, wyroby tkackie, sery wiejskie, kwasy chlebowe, miody a także spróbować kuchnia słowiańskiej.

Początek imprezy, w sobotę o godz. 13, a w niedzielę o 11 na terenie pałacu w Czemiernikach.

Czytaj więcej o: Czemierniki
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna